Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literes akváriumba 1...

70 literes akváriumba 1 nőstény és 1 hím betta mellé milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
70 litetes akvárium minden szükséges ellátással

2018. márc. 16. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi hogy ezt mondom, de ekkora akváriumban nem életbiztosítás kettő (akármilyen nemű) sziámi harcoshalat tartani. Persze nem azért mert nem férnének el. Én ha a helyedben lennék, akkor maradnék az EGY darab bettánál (hím vagy nőstény az mindegy itt már) aztán mellé valami kisebb testű dániót vennék pl Danio Margaritatus vagy Danio Tinwini, ezekből egy kisebb kb 8 fős csapat simán elvan ekkora vízben és nem is terheli le a vizet. Most lehet lehurrognak, mert betta meleg víz stb, de a betta is jól érzi már magát a 25-26 fokos vízben, az meg ezeknek is jó. Persze van sok más hal ami jó lehet, de nyugodt szívvel ekkora akvába nem sokat mernék ajánlani ilyen mini halakon kívül.
2018. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 80 l-es akváriumom, amit úgy kaptam minden felszereléssel együtt, hogy az előző tulajnak elment tőle a kedve...

Ő vett bele 1 hím és 1 lány bettát, semmi mást.

A két hal az elejétől fogva hajkurászta egymást, hiába volt a sok növény. Erre vett még egy lányt. A harcok nem maradtak abba, és kiderült, hogy nem is a fiú a hibás, hanem mindig az egyik lány a kezdeményező.

A másik lány hamarosan elpusztult, a fiú meg igen rondán nézett ki, különrakta egy kis 10 literes medencébe, amivel lehet még rosszabbat tett, mert abban se szűrő, se semmi nem volt. Kb. egy hetet élt még.

Itt ment el a kedve az egész haltartástól, nekem meg lett egy új akváriumom...

Mindezzel azt akarom mondani, hogy nem a hely kevés a két haladnak, hanem valószínűleg piszkálni fogják egymást, sokkal tapasztaltabb ismerősöm szerint vannak nyugis példányok köztük, de ezt előre nem lehet tudni, csak ha már benn vannak együtt a medencében...

2018. márc. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2018. márc. 17. 09:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt nagyon gyorsan megcáfolnám amit az első írt hogy a betta jól érzi magát 25-6 fokon. Ez nagy tévedés, igényli a 27-8 fokot és nem szabad úgy összeválogatni halakat hogy alsó vagy felső peremértéken akarjuk tartani őket, mert az egyik (vagy mindkettő) faj szenvedni fog!

Tehát a bettának kell a 27 fok legalább, én szívem szerint talajlakóból raknék mellé törpe páncélos rajt és sok minden mást nem.

2018. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Legfőképp neked üzenem 4-es! Első válaszoló vagyok. Nem fogok itt senkivel vitatkozni, több harcoshalam is volt az évek alatt, mindet ilyen 25-26 fokon tartottam. Egészségesek voltak, nem voltak apatikusak, fakó színük sem volt, egy szóval semmi jele nem volt annak hogy ne érezték volna jól magukat ezen a hőmérsékleten. Ja, persze könnyebb azt hajtogatni amit mindenki mást mond, mint valami papagáj, kb az első válasz mindig az hogy "oh meleg kell neki 28 fok" stb stb. Csak el kéne fogadni hogy nem minden csak fekete és fehér, és ha valakinek más tapasztalata vam mint amit mindenki szajkóz csak, az nem feltétlen kamu. Köszi!
2018. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha mindenki "hajtogatja" nem gondolod hogy van benne valami igazság? És nem azért mondom mert mindenki hajtogatja, hanem azért, mert nekem is volt több harcoshalam, és én észrevettem hogy nem voltak olyan aktívak alacsonyabb hőfokon, melegebben viszont igen. Sőt, olyan is volt aki megfázott az elején, pedig fedve volt meg minden, csak nem volt elég magas a hőmérséklet.


Nem kell minden ellen lázadni amit többen állítanak, én elhiszem hogy vannak más tapasztalatok, de attól hogy valamit többen mondanak nem kell rásütni hogy birka szellem. Ennyi erővel többen mondják hogy bűn gyilkolni de ha neked volt jó tapasztalatod te azt mondod hogy az még belefér? Ez egy elég sarkos téma de érted remélem. Nem mondom hogy nem éldegél el egy ideig így, de nem az ideális.

2018. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, légy szíves írd le nekünk mit értesz "minden szükséges ellátás" alatt! Nem kötözködésből, de inkább most derüljön ki, ha valami nem stimmel.


Egy bettánál többet ne tarts! Ha véletlenül megúszod a bunyózást, a jelenlétükkel akkor is stresszelni fogják egymást, ami hosszú távon az immunrendszer gyengülését, betegséget, idő előtti elhullást jelent.


Hogy milyen más halat? Az a baj, hogy 70 literben kb. minden karcos. Én 6 faj közül választanék egy nagy csapatot:

- Parázslazac: [link]

- Hengeli razbóra [link] vagy Espei razbóra [link]

- Ékfoltos razbóra: [link]

- Párduccsík: [link] vagy Csokicsík: [link]

Ezek mind bírják a 27°C-ot és nagyon-nagyon békések.


Az első hárommal az a baj, hogy egy erősebb vadászösztönű betta gyorskajának nézi őket. Róluk azt kell tudni, hogy a méretük miatt nagy csapatban érzik jól magukat, tehát alsó hangon 12 fős bandában gondolkodj! Illetve, ha én ilyenben gondolkodnék, akkor előbb őket venném meg, nevelgetném egy darabig és csak miután nőttek utána venném meg melléjük a bettát.


A második hárommal az a baj, hogy én kétszer is meggondolnám, hogy ekkora halakat akarok-e 70 literbe beleorigamizni, bár ez függ az akvárium alapterületétől is. Te az teljesen változó, hogy melyik akvaristának mi fér bele etikailag.


Annyit jegyeznék még meg, hogy nekem általában van kéznél egy 35 literes akváriumom, ha véletlenül valami nem úgy sülne el, ahogy kellene. A betták egyéniségek és bár papíron "nagyon békés, nyugodt csapathalakkal" együtt tarthatóak, előfordulhat hogy a betta túl territoriális/agresszív vagy éppen túl félős, bénácska hozzájuk.



Aki meg képes egy hozzászólásban anyázni mindenkit, aki 27°C alatt tartja a bettáját és törpe cory-t ajánlani mellé, az nyaljon békát! Corydorasoknak a legfelső határ az 26°C, de inkább kevesebb. Boltban könnyen beszerezhető cory-k közül kivétel a Sterbai Cory, de ők 6,5 centisre nőnek, túl nagyon a Kérdező akváriumába.

2018. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk elég sokféle cory van a boltban és a kisebbek közül a panda nagyon jól bírja a melegebb vizet, de mindegy.
2018. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!