Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Többi lent

Mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés
Kaptam ballagásra egy sera kompresszort(legkisebbet) betelepítettem és az én 20 literes akváriumo(cská)mba ez akkora sodrást csinált hogy a jávai moha szét jön(távol van a porlasztókőtől) és minden szál külön életet él de mondjuk a halaim se komálják. Van a csövön csap ezért azt kicsit lejjebb zártam, de olyat hallottam hogy ilyenkor a gép erőlködik és gyorsabban kopik, többet fogyaszt. Mi a véleményetek?
2010. jún. 16. 22:36
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Tegyél be egy Y-ágat és így a csap kevésbé folytja le a pumpát, mert a levegő a másik ágon távozik.A másik megoldás, ha ráhúzol a porlasztókőre egy henger alakú szivacsot és így állítod a sarokba.Ebben az esetben a vizet is szűri, némileg és csak a felszínt mozgatják a buborékok.Még jobb ha egy gyári kb 500-1000Ft-os szivacsszűrőt működtetsz róla,szűr és porlaszt is egyben, valamint nem keveri fel a vizet. [link]
2010. jún. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt én értem és köszönöm de y már van benne és így is a fele levegőt visszaengedem a levegőbe(már az elejére vettem osztott zárható csapot) de én nagyobb porlasztókőre gondoltam mivel(sztem) ha nem 1 helyre koncentrálódik sok bubi akkor kisebb a sodrás de naon köszi
2010. jún. 17. 10:34
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és sajnos a szivacsszűrő már nem fér be :D
2010. jún. 17. 10:38
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Viszont én nem értelek, ha vettél Y ágat akkor a csappal akár el is zárhatod az akváriumba vezető ágat.Akkorára állíthatod a nyomást, amekkorára csak akarod.Lényegi változást nem fog hozni a nagyobb habkő,viszont ideálisabb lesz a porlasztás.Ha van már egy szivacsszűrőd, akkor ezt a levegőztetőt nem is lenne fontos használnod, elteheted tartaléknak.
2010. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Ja bocs,most látom, hogy nincs szűrőd, ez viszont nem túl jó.Kellene neki helyet találni, vagy vásárolj egy külső akasztós szűrőt, olcsó is van, vagy esetleg használtat, ha kevés a pénzed.
2010. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó: sztem egyszerű a kérdés van szűrőm csak nem légpumpával üzemeltethető és ezzel csak az elsőnek válaszoltam másik:nem akarom elzárni mert mint már leírtam:" Van a csövön csap ezért azt kicsit lejjebb zártam, de olyat hallottam hogy ilyenkor a gép erőlködik és gyorsabban kopik, többet fogyaszt. Mi a véleményetek?" és különbenis úgy van hogy főág->kettéosztható-csap->Y->és ugye a két ágán egy porlasztó(vagyis egyiken eegy a másikon is egy az 2) továbbá azt is elmondtam hogy:" én nagyobb porlasztókőre gondoltam mivel(sztem) ha nem 1 helyre koncentrálódik sok bubi akkor kisebb a sodrás de naon köszi" remélem átláthatóbb és így már érted továbbá MÉG NEM OLDÓDOTT MEG A GONDOM ja és ha megnéznéd az első válaszoló linkjét láthatod hogy milyen szivacsszűrőről van szó
2010. jún. 17. 18:25
 7/9 A kérdező kommentje:
[link] őrólavan szó
2010. jún. 17. 18:27
 8/9 A kérdező kommentje:
VÁROM AZ ÖTLETEKET
2010. jún. 17. 18:29
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Szia én írtam az összes választ, más még nem írt neked.Én úgy értettem az Y ág beszerelését, hogy csak az egyik ágon legyen porlasztó a másik ág pedig a levegőbe nyomjon, így nem fojtod le a pumpát és nyugodtan szabályozhatod a teljesítményt.Valamit segít a nagyobb porlasztó, de nem oldja meg a problémát.Ha így szeretnéd hagyni ahogy van, akkor még egy Y-ágat be kell tenni és akkor marad egy cső ami a levegőbe nyom.A lefojtással nem az a gond, hogy kopik a pumpa, hanem az, hogy túlmelegedhet.Viszont egy jó pumpának egy kis visszafogás nem okozhat gondot, akár így is hagyhatod ahogy van. Állítsd be úgy ahogy tetszik és kész.Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél még egy Y-ágat.
2010. jún. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!