Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyöngygurámi elvan egyedül is?

Gyöngygurámi elvan egyedül is?

Figyelt kérdés
Hárman voltak (2 lány 1 fiu) de sajnos egy vírusos megbetegedés miatt egy lány maradt életben.

2018. szept. 2. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit mond a szakirodalom, de nekünk régen többször volt gurámink (gyöngy és kék is) és én azt figyeltem meg, hogy a kis csapatban (2-4 példány) mindig jobban érzik magukat, mint amikor elpusztult a társuk, és egyedül maradtak. De ez csak az én megfigyelésem.

Egyébként természetes környezetében kb. 99%-ban minden nem ragadozó hal csapatban szeret járni, legalábbis addig mindenképp, ameddig ki nem nő a táplálékláncban nála feljebb állók szájából.

2018. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

Két dolgot érdemes tisztázni mielőtt az egyedülléte terítékre kerül: sikerült-e végleg megfékezni a vírust? Kicsit eltérve a kérdéstől: édesvízben baktériumok és a paraziták okozzák a halproblémák szinte teljes skáláját, ez alapján felvetődik, hogy a vírus tényleg vírus volt-e, illetve ebből kiindulva megfelelően lett-e kezelve? A másik szempont, hogy adottak-e a körülmények a gyöngygurámik számára (keménység, áramlás, növényzet, fajtársítás)?

Visszatérve a kérdésre, az eredeti 2:1-es felállás az optimális a legtöbb gurámifaj számára, gyakran az étvágyuk, a mozgásuk minimálisra csökken fajtársak nélkül, még inkább félénkebbek lesznek. Figyeld az aktivitását a közeljövőben.

2018. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Jól tartható: 1 hím 2 vagy több nősténnyel, 1 összeszokott pár is, vagy egy csapat nőstény (4-5db-tól). Egyedül is eléldegél de nem jó neki. Hímek együtt egyáltalán nem ajánlott, 2 összeszokott párnál, nem lehet tudni, de szűk helyen biztosan rossz választás.
2018. szept. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!