Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről a Diy...

Mi a véleményetek erről a Diy külső szűrőről?

Figyelt kérdés

Itt a cikk: [link]


Cserélni fogom a belső szűrőm szivacsát egy porózusabb darabra. Jelenleg egy viszonylag sűrű van benne, így méretéhez képest "jó" biológiai szűrést biztosít, de hamar eltömődik. Most,hogy ezt lecserélem talán érdemes lehet pótolni az elvesztett kapacitást. Az akvárium 35 literes, így nincs értelme komoly külső szűrőt venni hozzá, mivel nincs nagy víztömeg, továbbá 3db guppi lakja és jól növényesített. Találtam ezt a cikket és gondoltam, hogy megvalósítom, beteszek egy másik szűrőt a jelenlegi mellé amivel működésre bírom ezt a külsőt.

Vajon jól működne? Megér még csak 1 000Ft-ot is?

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 7. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonló szűrőt barkácsoltam, de mivel az akvárium felett függesztett világítás van, túl sok fényt kap. Erősen algásodik a cső és a doboz felső része is. Most agyalok éppen, mit csináljak. Fedjem az akit, vagy fessem be feketére.
2018. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:

Ügyes diszkont koncepció.

Néhány észrevétel: az egész lényege ugye a biológiai töltet drasztikus növelése lenne. Éppen ezért az ytong darabokat sokallom az alján, a krumpliháló akár magában is megtenné (némi bio töltetet így is adna), mint mechanikai előszűrő, a bútorszivacs meg túl tömörnek tűnik így összenyomkodva (szerintem a belső motorját nem kicsit fojtja), a perlon szintén túl soknak.

Követve a diszkont szemléletet a szivaccsal variálnék, nagyobb szemcseméretűt gyömnék bele többet is, a durvább és a finomabb szűrőanyagtól helyet vennék el.

Nyilván az sem árt, ha a belső szűrő kivezetése alkalmas a csövezésre (a legtöbb igen), másrészt legyen benn kraft felemelni a vizet.

Most őszintén mit veszíthetsz?

2018. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekilátok akkor a te ötleteid alapján elkészíteni.

Ilyen adaptert hol tudnék venni? Van a jelenlegi szűrőn is, mert egy csővel felmegy az esőztetőig, de azt hozzá adták. Kb 8mm lehet a kivezetőnyílás átmérője.

2018. okt. 7. 22:25
 4/7 Skid05 ***** válasza:

A kb nyilván nem elég, le kéne mérni exaktan. Igen egy könyök elem praktikus lenne, de ilyen kemény műanyagot nem tudom milyen címszó alatt tudnál beszerezni (mint diszkont megoldást). Mondjuk a legvékonyabb villanyos védőcső (kemény pvc) is 16mm külső átmérős, hiába lenne hozzá könyök is… A csövezést is szolgáló lágyabb pvc-ből van 8mm-es belső átmérővel, sok helyen kapható, egy kis szigetelő szalaggal is besegíthetsz, ha nem szorulnak eléggé. Esetleg nézd meg az LPE idomokat.

[link]

2018. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánanézek!
2018. okt. 8. 06:38
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Azért én egy ATMAN Powerhead szivattyút rádobnék a cuccra ha már nekiállnék és valószínűleg csapokkal és gyorscsatlakozókkal is ellátnám. Ha mást nem is a szűrőtöltetet jobban megválogatnám és mint írtam egy határozottabb motor mindenképp kellene rá.
2018. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a 24 literes garnélásomra szennyvízcsőből csináltam. Záróidomokat kapni hozzá, alsót ráragasztottam, felsőhöz meg van a csőben gumitömítés. Folyatni soha nem folyatott, egyedül a szétszedés kicsit macerás, mert nagyon össze tud tapadni, hiába volt szilikonozva a gumi. Belül egy Eheim minipumpa dolgozott, csőcsatlakozások villamossági tömszelencék, és csöidomok, ezek is teljesen jól tömítenek.

[link]

2018. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!