Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tervezek egy 160x60x50 es (...

Zsolti Robi kérdése:

Tervezek egy 160x60x50 es ( 480L 10 es uveg ) akvariumot budapesten panelba 9 edikre! Mi a velemenyetek? Lehetoleg ertelmes hozzaszolasokat varok! Kinek mekkora van 5 odikdmelettol felfele kb?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 20:50
 1/6 Skid05 ***** válasza:
86%

Erre megnyugtatóan megbízható választ nem lehet kapni laikusoktól, panelja/betonja válogatja. Anyagkérdés, akkor és ott azon az emeleten megkapta-e a kellő mennyiségű vasat (és a beton minősége is pazar azon a pár m2-en). Ezt a hazai építőiparból kiindulva úgy mondanám valós kockázat.

Főleg szélső/főfal (értsd: az alattad lakó nem üttette ki a te falad alátámasztását) mellett egy tisztességesen felhúzott panelnak ez a 600 kg smafu. Lehetőleg minél több lábra elosztva a súlyt és minél szélesebb tartályban gondolkodva, egy 50es magasság elég kategória szerintem, 190 vagy 200x50x50 is kijön a litered, de nyertél +40 centi terhelhető felületet.


Másrészt a randa sztorikról nem szólnak (halkan kérdem, nem is léteznek?) a krónikák, ahol a tonna akár csak megrepesztette volna a plafont a lenti szomszédnál. Ellenben az ezer+ literes tartályokról igen, melyek magabiztosan csobognak az 5-10. emeleten már x. éve, tulajdonosaik hirdetik ahol lehet: kockáztattak és bejött, de egyébként 10ből 7szer nem kérték ki sem az alattuk lakó(k), sem statikus véleményét. Vajon meddig álmodtak beszakadt padlóval? Én nem vállalnám.

2018. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
170×40×50. Szintén 9.
2018. okt. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Korábban olvastam az akvarista.hu-n egy nagyméretű 1500 literes akvárium beüzemeléséről.

Sajnos most csak az első oldalt tudom megnézni. (Az új tulajok sajnos sétcseszték az egész fórumot)

[link]

Arra emlékszem, hogy olyan állványt csináltak, ahol a hátsó lábak, nem lefelé, hanem vízszintesen, hátrafelé álltak, és a főfalba fúrt lyukakba lettek bebeteonozva, így a súly nagyrészét nem a födém, hanem a fal tartotta, ami szerintem vastagabb és erősebb lehet. Utóbbi valószínűleg elég vékony, de lehet, hogy csak a legfelső szint plafonja ilyen, mert az pillanatok alatt átfúrtam az egyik ismerősnél.

2018. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2018. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy nagy szekrény lazán megvan ennyi. Még több is.
2018. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Milka1315 válasza:
Csak a második emeleten van de 170x70x60 tengeri ahol a szekrényben van egy 130x60x40 teknikai és még 70 liter automata vizutántöltésre, ja és 40x40es zártszelvény állvány. Mikor vizet cserélek akkor 250litert cserélek ami az akvárium mellett van hordóban. 2 Főfal mellett van a sarokban az akvárium. Remélem segítettem.
2018. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!