Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A cseppszerű vizinövényeknek...

Markolt Patrik kérdése:

A cseppszerű vizinövényeknek szánt tápok, károsak a halra nézve? Csepegtethetem a vizbe ugy h a hal benne van? ( sajnos az anubias nanam levelei barnák lettek és sárgulnak, táphiányuk van)

Figyelt kérdés
A hal nincs tul etetve, a szűrés is rendben van, a vilagitas is megfelelo.

2019. febr. 10. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerinted egy akváriumba való talaj káros a halaknak?Akkor rögtön kivonnák a forgalomból ha káros lenne!
2019. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó nemkell támadni, csak okosabb akartam lenni ,hogy káros e vagy nem
2019. febr. 10. 16:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatúnak akartam!Csak így érthetőbb mert először regényt írtam de kijavítottam mert ez jobbnak tűnt!
2019. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor belecsepegtetem az oldatot :)
2019. febr. 10. 17:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan!Esetleg ha valami történne véletlen egybeesés lenne csak!1000% hogy attól bejuk nem lesz!
2019. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem károsak neki, hisz nem hozhatóak forgalomban. Azonban az összetételükre ajánlatos figyelni.

Érdekelne, hogy hány literben hány és milyen hal van? Az anubiasnak nem nagy az energiafelvétele, őket nem is nagyon szokták tápozni normál esetben.

2019. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
30 literben van 1 betta :)
2019. febr. 10. 19:12
 8/14 Bamboocha466 ***** válasza:
Arra kell csak figyelned, hogy tartsd be a tapoldaton lévő adagolási útmutatót, illetve, nemely tapoldat tartalmaz nitrátot. Ezekkel csak óvatosan!
2019. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Skid05 ***** válasza:
81%
Az anubias minimális tápanyagot épít be, amit felvesz azt ált a haltrágya is garantálja. A satnyulása sokkal inkább fénykérdés szokott lenni, gyakran a szettek fénye még neki sem elég.
2019. febr. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha más növényed nincs akkor a javasolt mennyiség felét használd csak, csöpögtesd egy nagyobb pohárba, keverd el és úgy öntsd az akváriumba. Ekkora akváriumnál érdemes a heti 30% vízcserét 2 részletben csinálni és iszaplopóval rendszeresen kellene tisztítani a talajt. Azt ugye tudod, hogy az anubias tönkje nem kerülhet a talaj alá? Ezen túl, néha néha pl vízcserekor érdemes kivenni és óvatosan áttörölgetni a leveleit mert a lassú növekedése miatt ezek szinte algamágnesek. Jó volna beszerezni egy kis májmohát, vagy tüskéshínárt, minden szempontból hasznos lenne, a halnak ( biztonságérzet növelése), a víznek ( tápanyagfelesleg felvétele), az anubiasnak ( algásodás csökkentése) és nem utolsó sorban a látványt is jócskán gazdagítanák.
2019. febr. 11. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!