Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik, hogy a tápot jobban...

Peca1000 kérdése:

Létezik, hogy a tápot jobban szereti a Helena, mint az élő csigát?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy a tápot jobban szereti a Helena, mint az élő csigát?


Vettem egy doboznyi Sera magas fehérjetartalmú, közepén lyukas, korong alakú tápot.


Arra az esetre, ha netán nagyon megcsappanna a táplálék csiga állomány, legyen mit enniük.


A helyzet, hogy a Helenáim zöme a homokba bújt, a másik fele szexszel, vagy csak céltalanul kódorog, csigákhoz ritkán nyúlnak.


Bedobtam ezt a tápot, és olyan 5-10 perc múlva a homokba rejtőzött egyedek kirajzottak, nem is foglalkozva az útban lévő csigákkal, egyből rárontottak a tápra és enni kezdték.

A hólyagcsigákkal, és a postakürt csigákkal versenyezve ették a tápot, és még ott sem támadtak rájuk.


Ha kiszedtem ezt a tápot, megsértődve beásták magukat a homokba.


Lehet, hogy ahol vettem, ott táppal etették őket, és ezért nem foglalkoztak a csigákkal?


Vagy csak jobban szeretik a tápot náluk?


Minden körülmény ideális a számukra (hőfok, vízáramlás, keménység), még petéket is raknak rendesen.



2019. jún. 9. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek szerint igen.


Ne dobjuk be nekik tápot, ha azt akarod, hogy vadásszanak. A csigáid pontosan azt csinálják, amit a helenák egyébként is szoktak. Ha megéheznek, majd vadásznak. Én úgy tudom, hogy az ilyen nagyobb csiga egy hétig is elég neki.

2019. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!