Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla akvárium, segítesz?

BetPet kérdése:

Garnéla akvárium, segítesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék nagyon egy garnélás akváriumot, viszont még sosem volt akváriumom. Az alábbiakat néztem ki:

- akvárium és felszerelés: [link]

- táptalaj, aljzat: [link]

-fedő réteg: [link] vagy [link]

-növény: jávai moha, mit javasoltok még mellé?

-eledel: [link] és [link]

-fa: [link] szerintetek ennek a mérete megfelelő az akvárium méretéhez?

-dekor kövek


Ha van valami tanácsod vagy valami nem jó szívesen veszem. Egyébkét neocaridina garnélát szeretnék azon belül is Blue dream vagy Yellow fire Neon fajtát.



2019. júl. 7. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


[link]


táptalaj nem kell

2019. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na szóval....


1. Ami első ránézésre is szemet szúr, az az hogy 3 különböző weblapot jelöltél meg. Ebből nem fogsz jól kijönni anyagilag. Szóval ha nem gond, akkor szűkíteném neked egy kicsit a kört.

2. A Neocaridina jó választás, egyszerű a tartásuk, csak ne sokkold őket hirtelen vízparaméter változással (erre akklimatizációkor figyelj).


3. Talaj. Ha nem akarsz a talajba ültetni, akkor hótt felesleges táptalajra költeni. Amúgy tökre el lehet lenni nélküle, a Greenaquának olyan lándzsás vízipáfrány, Anubias, Bucephalandra választéka van, amiért sokan ölni tudnának és őket sem kell földbe ültetni.

- [link]

- [link]

- [link]


4. Ha már talajánál tartottunk: JBL Sansibar homok, szerelmes vagyok a cuccba, számomra sokkal könnyebb takarítani, mint a nagyobb szemcseméretű talajokat. Amit a szűrő nem tud felszedni szmötyi, az megáll a tetején. A homokszemek viszonylag nehezek, takarításkor nem tudod kiszippantani őket. A süncsigáim szeretnek belemászni, szóval rendszeresen át van mozgatva azért.


5. Fa. Megnézném, hogy helyben mit árulnak. Ilyen szempontból gátlástalan vagyok, nemcsak centit szoktam vinni a boltba, hanem az akvárium 3 oldalát kivágva, összeragasztva, így bele tudom próbálni a dekort.



6. Ha már garnélakényeztetés, a két kinézett kajád vacak, bocs. Gabonaalapú, nagy mértékben tartalmaz hallisztet, mégcsak nem is közelít a természetet táplálékukhoz. Inkább ezt venném helyette: [link] összetevők itt: [link] A halaimnak Dennerle Complete Gourmet Menujét eszik, az is hallisztmentes, minél kevesebb fillerrel és nagyon szépen fejlődnek tőle.


7. Nem látom a vízkezelőt a listádon. Legalább egy Sera Aquatant illene beszerezni.


8. Ugyanaz a tudás szükséges a garnélákhoz is, mint a halakhoz. Egészséges víz = egészséges garnik, halacsok.

[link]

2019. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)


Végül egy 20l aqua el nano akváriumot vettem, abban volt kompletten szűrő fűtő berendezés.

Most van a 4. Nap, JBL aljzatot választottam, jávai moha és gömbmoha van benne és egy harmadik aminek sajnos nem jut eszembe a neve.

Van benne fa,amire rárakram a jávai módját még úszik a víz tetején.

Egy nagyobb méretű kavics van benne.

A növények táplálásához Easy Life CO2-t ajánlottak,illetve egy ugyan ilyen márkájú növény tápot.


Egyenlőre mindent jónak találok, már amennyire értek hozzá (tényleg ez az első akvariumom). 3 hét múlva veszem bele a lakókat 5-6 darabot javasoltak.


Sajnos mire megnéztem a válaszod addigra megvettem egy JBL staple food.ot de mindenképp keresek akkor helyette mást.


Van amit esetleg nem jól csináltam vagy valami hasznos tipp?


Köszönöm előre is

2019. júl. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!