Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 20 tojó de csak napi 6 tojás ?

20 tojó de csak napi 6 tojás ?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mitől lehet az hogy van 20 tojónk(tyúk) de csak nap 5-6 tojás van és nem értem miért.Édesapámnal sikerült megalkudni hogyha összehozom a napi 10 tojást akkor nem vágja le őket .(eredetileg az egész állományt levágtuk volna mert így csak pénzkidobás ) . Úgyhogy nagyon sürgős lenne hogy hogyan tudom össze hozni a napi 10 tojást !!!!??
2021. máj. 7. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, de aranyos állatbarát apuka... hadd ne mondjak bővebb véleményt.

A tyúkok nem tojógépek. Azok állatok. Élő szervezetek. Tojást meg nem minden nap tojnak, pláne nem az évnek a sötétebb és hidegebb szakában.

Amikor meg olyan tojásárak vannak, mint most, egy héten közel 50 tojásra nehezen hiszem el, hogy "pénzkidobás" lenne.

2021. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kell nekik búza és napraforgó mag, meg jó lenne még valami fehérje forrás is. A mieink nagy területen kapirgálnak és minden bogarat, gilisztát megesznek. De ha nincs ilyen, akkor a takarmányborsó is jó lehet. Attól is függ,hogy mennyi idősek, az idősek nem tojnak annyit. Nekünk 8 tyúk tojik 5-6 tojást általában így tavasszal.
2021. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Tudod mit? Adjátok nekem azokat a tojókat, majd én nevelem őket, nekem elég lesz a napi 6 tojás!
2021. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek írd le, hogy mit esznek, mennyi idősek és milyen fajták. Enélkül lehetetlen erre válaszolni.


(1-es a pihenő időszak általában november-február között húzódik, max 1-1,5 hónapos szakasz. Márciustól kezdve szinte "ömlenie" kellene a tojásnak egy rendes állományban. Vagy a takarmányozás, vagy a kor, vagy valamilyen tojástolvaj állat belezavar a képbe.)

2021. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ebben semmi különös. Mármint abban, hogy apád le akarja vágni őket. Az öreg tyúkok már nem tojnak olyan jól, hát le kell cserélni őket. Levesnek még azért jók.
2021. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Kommentelő : lásd a 4. Kommentelő válaszát + 50 Ft egy db nagyobb tojás nekünk megvan a heti 50db .Amiket ha eladunk 2500Ft jön belőle és 5000 Ft a táp számukra úgyhogy ha megesznek 2 hét alatt egy zsák tápot akkor abból nem marad semmi haszon.


2.Köszönöm a választ és a korukért lásd a 4.


3.Nem tudom hogy viccnek szántad-e ezért nem írok semmit .


4. Kommentelő :1. van a

legidősebbek 3 évesek a többi tojó mind 3 év alatti 1. Tojó tápot és napi egyszer kukoricát is kapnak 3.van köztük selyem tyúk (abból kb.8 db ) és vannak ilyen sima barnák amiknek nem tudom a fajtáját.


5.lásd a 4.


6. Köszönöm a választ de a kutya szalámi biztos jó ötlet ?

2021. máj. 8. 08:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira unom már, hogy a haszonállat téma is átmegy abba, hogy mentsük meg őket, és haljanak meg végelgyengülésben.
2021. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal alkudj meg, hogy a hároméveseket lecserélitek, a többi marad. Öregszenek, na.
2021. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es kakas nem kell hozzá.


4-es vagyok, köszönöm a válaszod.


A selymek nem a tojásukról híresek, így azoktól nem várnék tetemes mennyiséget.


3 éves tyúk már öreg, szintén nem fog számottevő termelést nyújtani. 2 éves korra is megzuhan a termelés, de 3 évre pláne. El kell adni olyannak, aki levágja, vagy vágjátok le ti, levesnek kiváló.


Így nem tudom, hogy a maradék milyen korosztály, a vörös (mert a barna tyúk különben vörös) az lehet tojó vagy kettőshasznú fajta.


Ha úgy vesszük, hogy a 20-ból 4-6 selyem és 4-6 öreg van, akkor a 10-től, akik 2 évesek ez jó arány.


Viszont szerintem ne tisztán táppal etesd, mert nem éri meg. 1 egységnyi táp, 1 egységnyi kukorica, 1 egységnyi búza, 0,5 egységnyi napraforgót ajánlok.


Lehetőleg legyen lehetőségük kapirgálni és konyhai zöldhulladékot is kapjanak.


Illetve az öregeket cseréljétek le.


Ezt tudom ajánlani.


(Kutyaszalámi meg hasonlók akkor jók, ha fehérjehiány van az állományban, és csipkedik egymást. Állati eredetű kajával gyorsan helyre lehet őket pofozni.)


7-essel meg maximálisan egyetértek.

2021. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Csináljátok csapófészket!
2021. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!