Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tényleg vannak olyan falyta (...

Tényleg vannak olyan falyta ( vagy hybrid mert sokan ezen kötekednek, hogy a hybrid az nem fajta) tyúk ami hamarabb kezd tojni mint a többi? És ha igen melyek ezek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy hibrid nem fog hamarabb tojni csak a 2 fajta tojási ideje között valahol. Így lehet egy erős rossz tojó és egy gyenge jó tojó fajtából egy erős jó tojó. Egyik tulajdonsága se fog felérni egyik felmenőjévelse, de a 2 jó között van.
2021. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

És a hibrid nem kotlik. A hibrid a tojó típus és a hústípus keresztezése, hogy tisztázzuk. Magyarán hús és tojó hasznosítású. Nem az amit egyes ír.


Pont hogy a jó genetikai állományt választották ki és ezeket keresztezték hús és tojó egyedeket, hogy legyen egy tojó hús hibrid, de a hibrid nem fog kotlani. Volt itt valaki aki rá akarta venni a hibridjeit a kotlasra, de írtuk neki, hogy a hibrid nem kotlik.

2021. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2-es

1-es vagyok ugyan ezt írtam erős alatt azt értettem, hogy sok rajta a hús. A jó tojás meg nem egyenlő a kotlással.

2021. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ezt kérdeztem.:)

Úgy értettem,hogy hybrid is lehet mert ha azt írom, hogy fajta akkor nem írnak hybridet.

Nem az érdekelt, hogy milyen a hybrid. Szóval melyik fajták vagy hybridek kezdenek hamarabb tojni mint az átlagos?

2021. okt. 22. 15:02
 5/16 A kérdező kommentje:

2-es amikor az előző hozzászolást írtam akkor a tiédet még nem láttam.

Eddig akkor rosszul értettem amit 1-es írt és így egyikőtöknek sincs igaza.

Amiről ti beszéltek azok a kettős hasznosítású fajták.

A tojóhibridek élősúlyban általában 1.7-2.2 kg között mozognak. Ez nagyon kevés hús. Abban igazatok van, hogy nem kotlik. De engem egyáltalán nem ez érdekel.

:)

2021. okt. 22. 15:09
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Azt is vedd figyelembe hogy az a 2 kg vagy több is akár, az már 8 hetesen! Míg a többi 8 hetes soha nem lesz annyi, mert az 1kg-t sem érik el, olyan picik még. Egyébként az a 2,2 kg az nagyon is jó, és nem kevés a hús rajta.

A Hybrid 8 hónaposan kezd tojni, egy kopasznyaku vagy vörös, 5 hónap körül, ha ez érdekelt. Ettől hamarabb nincs olyan fajta, amelyik tojna.

2021. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Fajta
2021. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

8hét?! Hahahaha a kitojt hybridekre mondtam. 8hetesen kb. 80 dekásak a brojlerek 6 hetesen akár 2.5 kg.

Az 5 honap reális de a hybridek szinťén akkor kezdenek.

Ha ilyen témában szeretnél választ adni akkor lehet tanulni kéne.

2021. okt. 22. 15:27
 9/16 A kérdező kommentje:

Brojler- húshybrid

Lehet te erre gondoltál.

De én tojóhybridre. A húshybrid általában nagyon keveset tojik.

2021. okt. 22. 15:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy csak tojó hibrid a kérdés. Érthetőbben kellett volna kérdezni. Mert ugye hamarabb kezd tojni hogy van e olyan fajta de a hibridet is emlegetted. Én csak reflektaltam 1-es válaszára hogy konkretizalnia kellett volna hogy az egyik hus a masik tojas hasznositasubol gyurt csemeteje a kettos hasznositasu hibrid. Egy picit érdekesen fogalmazott.


Ami kifejezetten tojó hibrid az a leghorn típusú hibrid csak ennek vannak hibái mint pl. A tollcsipkedés, kanibalizmus.


De a leghorn fajtát az olasz parlagi tyúkból nemesítették fehér színű amugy.


Nem tudom hogy elobb tojik e. Ennek neked kéne utánanézni szakkönyvekben. Vannak digitalis állattenyesztesi konyvek is.

2021. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!