Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kacsa, tyúk, liba, stb hová...

A kacsa, tyúk, liba, stb hová tojik van megszokott helye, vagy változó?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 05:20
 1/7 anonim válasza:
56%
Arra van a tyúkol, amibe szalmát, szénát stb. tesznek, aztán oda járnak be tojni a szárnyasok
2022. márc. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak tyúkokkal van nagy gyakorlatom, de szerintem a többieknél is így van.

Előfordul, hogy összevissza tojik valamelyik, de alapvetően, általában egy helyre, mert a madár azzal a prekoncepcióval tojik, hogy majd kikölti az utódait. Ehhez meg az kell, ugye, hogy egy helyen legyen az összes tojása.

Még ha egymás mellett több tojóhely van, akkor is mindegyik madár kiválaszt magának egyet, és abba tojik mindig, nem a mellette lévőbe.

A tojás látványa már eleve arra ösztönzi a tyúkot, hogy oda tojjon a másik mellé. Ha pl. új tyúkok vannak, és az első tojásaikat nem a tojóhelyre tojják, hanem mondjuk a saras földre, olyankor a tojóhelyen szokás hagyni mindig egy tojást, és erre a máshová tojó tyúk is odacsábul.

2022. márc. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért szoktak átszokni máshová, mert hiába tyúkeszűek, de egy idő után rájönnek, hogy hiába tojnak egy helyre, mégse szaporodik ott a tojás, mert valaki mindig ellopja tőlük. Ilyenkor szoktak másik helyre tojni egy idő után.

De az is jellemző soknál, hogy egy szezonban tojik az egyik helyre, utána van egy pihenő, regenerálódik a szervezete, utána már másik helyet keres.

A lényeg, hogy nem ott tojik, ahol épp rájön, hanem általában ugyanott, ahová az előző tojásait is rakta.

2022. márc. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tyúk ragaszkodik a helyéhez úgy vettem észre, még ha el is veszem többször a tojást.

Míg a kacsa tudja h ellopom a tojását, ezért mindig máshova próbálja tojni és akár eldugni.

2022. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem változó.
2022. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
73%
Ezek a madarak a természetben 2-3 naponként raknak egy tojást, majd amikor összegyűlik egy fészekalj, elkotlik rajta. Ha random helyekre tojnak, már rég kipusztultak volna.
2022. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És miért kotkodácsol hangosan, amikor tojást tojt? Nagymamám ilyenkor kiküldött, hogy hozzam be a tojást.
2022. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!