Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem ül a tojásokon a kacsa....

Kis Pista asd kérdése:

Nem ül a tojásokon a kacsa. Ez normális?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még kacsám, nem rég vettem 1 párt. Miután hazahoztam rá 2 hétre elkezdett tojni, mindennap tojik egyet. Eddig van 5 tojás, viszont nem ül a tojásokon, csak éjszakánként. Ez normális? Kíváncsi lennék még, hogy ha lesz is kis kacsa kb mikorra. Magyar tarka(vadas színű) kacsáról van szó.

2022. ápr. 18. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nem mindig ülnek el. De amúgy a kacsa hím nélkül is tojik. Párzani láttad őket? Az sem biztos, hogy fiasak a tojások.
2022. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kacsa nem a legjobb kotló fajta. Inkább ruházz be egy keltetőre.
2022. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Párzani még nem láttam őket csak azt, hogy a gácsér finoman csipkedi a tojót (lehet ez valami udvarlás féle).A tojásokhoz még nem mertem hozzányúlni nehogy az miatt ne üljön rá. Lehet hogy kipiszkálok egyet és megnézem max. nem teszem vissza.
2022. ápr. 18. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem üres tojások. Ha mégsem, akkor ha nem ül el rajtuk, a fejlődés sem indul meg, szóval hiába nézegeted a tojásokat, nem fogsz látni semmit, mert nem álltak neki fejlődni. Dobd ki őket, mielőtt megzápulnak.
2022. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
48%
Még nem kotlott el szerintem, csak éjszaka védi a tojásait. Szerintem azért minimum 8-14 tojást letojik mielőtt elkotlana. Nálam is van, hogy éjszaka rájuk ül de még nem kotlik ilyenkor, a rendes kotláskor éjjel-nappal ül. Ha már éjjel-nappal ül akkor meglámpázhatod a tojást, de ne zargasd sokat mert akkor otthagyja a fészkét. Nekem már fehér magyar kacsa is keltett ki néhány kiskacsát, de főként némakacsáim vannak.
2022. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 tojás még kevés.
2022. ápr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy év elteltével kicsit okosodtam. Hátha valakinek hasznos lesz.

A kacsa összevárja a 20 (+-5) tojást és utána ül rá. A keltetés kezdése (ráülés) követően 28 nap (kb.) a kikelési idő. Amelyik fióka magától nem bújik ki a tojásból (kicsit kegyetlen), de ne segítsünk neki, mert az úgysem lesz már életképes. További tapasztalataimat később megosztom.

2023. márc. 6. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amelyik fióka magától nem bújik ki a tojásból (kicsit kegyetlen), de ne segítsünk neki, mert az úgysem lesz már életképes."

Ez hülyeség! Tudod hány kiscsirkét mentettünk meg így? Kicsi, gyenge és satnya volt. Nem volt elég ereje kikelni, de utána megtudtak erősödni. Felnőtt jérce/kakas lett belőlük.

2023. márc. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!