Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Keltetőben a tyúktojásaim...

Keltetőben a tyúktojásaim kikeltek, de van egy probléma?

Figyelt kérdés
Vettem tojásokat és gondoltam saját magam keltetek csirkéket. Kikelt 15 darab, de ebből 3 csibe nehezen mozog, az egyik külső karma kifelé hajlik, nem törhetett el a keltetőben. Mi lehet a baj ilyenkor? A másik kettő csibe csak fekszik, nem mozog a lábuk.
2022. máj. 30. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Selejt
2022. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vuk-91 ***** válasza:
63%

Nos, azt látom, hogy itten neked van 2 mozgássérült csibéd. amit már most mondom, hogy ha tudod, nyugodtan felnevelheted, rosszabb állapotú állatokat is felneveltek már, amiknek nem is volt lábuk, például, amiknek a szíve a teknőn kívül lógott, stb, és nem csak háziállatokról van szó, Pl.: kutya vagy macska. Szerintem kis odaadással még nyújthatsz nekik egy teljes életet.


Tojást tud tojni amúgy is, és gondolom levesbe így is jó, ha már tyúk, de ha nem tervezel ilyesmit, akkor is érdemes felnevelni.

2022. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Általában ez történik ha apu és anyu tetvérek.
2022. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2, 3-ból az egyik bicegve elvan, neki csak az egyik karom van kifordulva. A másik 2 fekszik, nem tud mozogni. Szenvednek...
2022. máj. 30. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hol vetted a tojásokat? A Tescoban? Mert ott nem érdemes nagyon. Viszont olcsóbbak.
2022. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tescoban? Te normális vagy? Azok mélyalmos tojások kakas nélkül, előbb kikelne a te tojásod ami alattad van. A tojásokat tanyáról vettem.
2022. máj. 30. 10:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy vki meri, akkor tekerjétek ki a nyakukat.

Ha nem mered (ahogy èn sem) akkor kapnak egy külön kis dobozt kajàval, meg vízzel ès megpròbàlhatod őket pakolgatni, hogy egyenek, igyanak.

Én egy szívószálba szívtam fel egy kis vizet, odatartottam ès lecsipegették ròla. Tèny ès valò, hogy napi többszöri kínlódàs ès nekem pl megpusztultak. (Igaz nàlunk az volt a gond, h kisebbek voltak 2en mint a többiek ès megtapicskoltàk őket a tesòk. Gondolom eltört a làbuk)

Viszont van egy fejsérült tyúkom. Vmi dudor volt a fejèn mikor kikelt. Mindig hanyatt esett, szèdelgett, viszont vmi csodàval hatàros módon èletben maradt (külön doboz...stb) megtanult ùgy èlni, h nèha billeg mèg most is. Múlt hònapban múlt 3 èves. Rendesen tojik, levàgva viszont tuti nem lesz, mert a gyerekek kedvence

2022. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elpusztulnak maguktól, nem tudom, hogy pontosan mi okozza, de kelési gyengének hívják itt vidéken.
2022. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam itatni, etetni, de nem akarnak nyelni se. Az egyik még elvan, de a másik teljesen kinyúlva fekszik. Külön dobozban van,de biztos nem marad meg a 2 betegebb.
2022. máj. 30. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt elég szépen össze vannak szedve, hogy melyik problémát mi okozza. [link]

Illetve egy jó kis pate-s könyv Bogenfürst és Horn profoktól: [link]

Boginak van a keltetésről külön könyve, azt is érdemes beszerezni.

2022. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!