Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Pulykát és kacsát lehet...

Pulykát és kacsát lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Mármint egy ólban és egy udvaron? Az ól is igen nagy, és az udvar is. Kacsáknak van betonozott úsztató is, ami szűrve van. Vennék pár pulykát. Pulyka bántaná a kacsát?

2022. jún. 5. 07:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám őket egy ólban. Sőt, ha lehet akkor még a baromfiudvart is kettéosztanám.
2022. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nagyanyám mondaná: "száraz" és "vizes" jószágot nem jó együtt tartani.
2022. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor ketté lesz osztva, az udvar is, és az ól is. Így is lesz elég hely nekik.
2022. jún. 5. 08:02
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Mi egy udvaron tartjuk őket, semmi konflktus nincs köztük. igaz, nekünk nagy udvarunk van falun. Ólban külön vannak a kacsák más baromfiktól, maguktól mennek külön. Mamánál egy nagy csűr van, ott egyban van minden, kacsák egyik sarokban, tyúkok egy másik részek ülőrudakon, pulykák szintén felröpülnek.
2022. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
#3 vagyok. A kakast és a pulykakast nem lehet együtt, mert azok összeverik egymást, nálunk majdnem megölte a kakast, mikor vettük a pulykákat és későn vettük észre.
2022. jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
A 3-as a kérdező. :D
2022. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a nagyszüleim, és a dédszüleim is együtt tartották a szárnyasokat (pulyka, liba, kacsa, törpetyúk, kakas, tyúk, gyöngytyúk, galamb). Ha valamelyikkel gond volt levágták. Még annyit hogy a pulyka nagyon tud repülni, meg ugrani. Szóval magas kerítés kell nekik, meg vágd le a szárnytollait, mert különben elmászkálnak.
2022. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Én ugyan nem tartok baromfit, de a szomszédban tartanak olyan 500m2-n tehát nem is annyira nagy területen 4 pulykát, amiből 2 kakas, vagy 10 libát, van jópár kacsa is, meg tyúkok… Abból is van több kakas.


Elég zsúfoltan vannak, de nem bántják egymást…


A másik, hogy simán ki tudnának menni az utcára, mert a kerítésen nagy rések vannak, valamiért mégsem mennek.


Pedig pár utcával odébb meg mindenféle baromfi folyton kimászkál és az úttesten is rohangálnak.

2022. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na most én nem tartok tyukokat, hanem csak kacsákat. 11 kacsám van. Rendes téglaépület az óljuk, és van egy 3x3,5 méteres betonozott kacsaúsztatójuk, ami 70 cm mély. Az egész pedig körbe van kerítve kerítéssel. Na most azt meg tudom oldani, hogy ólat belül "megfelezem", azaz teszek be egy választófalat + berakok még egy ajtót. A két ajtó között pedig lesz még egy kerítés, ami a kifutót felezné meg. Egyik fele marad kacsaól+kifutó a másik a pulykáké. Max. 6-8 pulykát tartanék nem többet.
2022. jún. 5. 14:50
 10/23 anonim ***** válasza:
9. Én is így csinálnám.
2022. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!