Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Herélésnél miért nem adnak...

Herélésnél miért nem adnak mindig érzéstelenítőt pl a disznóknak?

Figyelt kérdés

Állattartó telepen vagyok traktoros.Néha szoktam nézni ha jön a doki,és herélik a disznókat.Injekciót soha nem láttam, de elvileg kéne.Azt mondták ha nagyobb 80-100 kg, akkor adnak.Kicsiknél csak azt csinálta a doki,megfogta nekik a tökét,megnyomta jó erősen hogy zsibbadjon neki,majd kivágta.

Hát nézni is elég rossz.

Ezt csak itt vidéken csinálják még így, vagy nagyvárosok környékén is?

Ha szólnék a dokinak miért nem ad érzéstelenítőt, még engem oktatnának ki.


2022. júl. 2. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert magasról tesznek rá (még az orvos is),hogy érzi szegény a fájdalmat.Nekik csak haszonállat és kész.
2022. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez felháborító és undorító! Tényleg ezt csinálják?
2022. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Kicsiknek nem adnak sajnos tényleg. De külföldön sem! Pl ott meg ki sem vágják,csak ráteszik a borjúnak pl a szorítót,hogy a here elsorvadjon. Az se jobb...


A vágás legalább csak egy pillanat.

2022. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Hát, nálunk az a szokás, hogy a kivágott heréket megeszik... már ha malacot herélnek, tehát kicsi, még nem ivarérett, anyja alatt lévő állatokat. Nagy, ivarérett kan heréjét már nem lehet megenni.

Én NEM eszem meg, soha nem is ettem, még mielőtt belémálltok, de itt a faluban (Dél-Alföld) ez a szokás.

Ha az állatorvos érzéstelenítő injekciót adna a malacnak:

1. az pénzbe kerülne, és ugye magyar ember nem fizet, ha nem abszolút, elkerülhetetlenül muszáj (nem az ő tökét vágják ki, nem neki fáj > nem kell, jóvanazúgy, régen se adtak soha),

2. mi lenne a "tökös tojással"? (úgy sütik meg a heréket a rántotta alá, mint más pl. a szalonnát)

2022. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fura volt látni, ahogy a doki szinte összeroppantotta neki a tökét, kigunyvad a malac szeme, míg összenyomta neki, azt elkezdi így elzsibbad neki, már vágta is ki neki.

Hát elég durva ez.

2022. júl. 2. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezt még olvasni is fájdalmas volt, pedig nő vagyok!
2022. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Na. Ezzel az a helyzet, hogy végeztek is kutatást ezzel kapcsolatban. A sertés stresszszintje nem volt alacsonyabb, ha kapott érzéstelenítőt, mintha nem kapott volna.


Ha kiveszed a disznót, hogy kiheréld ordít, mert kivetted a többi közül. Igazából pont nem érdekli, hogy ejtenek a herezacskóján egy bemetszést, addig ordít, míg vissza nem teszik. Utána semmi baja.


Ergo az érzéstelenítő használata felesleges, de a telepnek ez is pénzbe kerülne, ami 100-200 malacnál tetemes összeg.


Törvényi szabályozás alapján is, a malacok herélhetőek érzéstelenítés nélkül, nem tartozik az állatkínzás vagy egyéb gondatlanság alá.

2022. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

20eFt az érzéstelenítős orvosi herélés, a malac ára szintén ez a kategória!

Van még kérdésed?

2022. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Micsoda barbárok, az eszem megáll.A disznó anatómiailag nagyon közel áll az emberhez, tehát a fájdalmat

is ugyanúgy érzik, sőt a legújabb kutatások szerint az intelligenciájuk is igen magas...

2022. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Rendőrségnek szólhatsz, ez állatkínzás.

Ami bűncselekmény ugye.

Azt mondják, aki állatot kínoz, az emberre készül.

dec. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!