Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora területet kell 1-2...

Mekkora területet kell 1-2 tyúknak?

Figyelt kérdés

Pl egy ilyen ólban jól érezné magát, elég ez neki?

[link]


2023. márc. 26. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Ide csak éjszakára kéne bezárni őket. Kb. min. 4-5 négyzetméternyi hely kellenne nekik.
2023. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

A tyúk társas állat nem tarthatsz csak 1-2-t, 3-4 a minimum.

Ebben az ólban elférnek, de a mozgáshoz, kapirgáláshoz kicsi nekik azaz alsó rész, szóval ezt az ólat én egy nagyobb körbekerített udvarrészre raknám, ahol kitudod engedni a tyúkokat és tudnak kapirgálni, csipegetni ezt azt.

2023. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mamámnál egy kb 2x2m 2m magas ól, volt benne egy falnyi létra, meg kb 2-3 fészek. Inkább csak 2 Volt kb 10-15 tyúk egy kakas. Ide zárta be őket éjjelre.

Ez ben volt egy udvarba ami kb 30-40m2 lehetett.

Ettek ezek mindent reszeltem nekik tököt uborkát, kaptak tojáshéjat, szedtünk tyúkhurt azt imádták. Meg némi magokat is adott nekik mama.

Ez amit linkeltél ól szerintem ez nagyon kicsi. 3 tyúknak esetleg talán szorosan megfelel. De franc se tenné ki szegény állatokat ilyen nyomorstressznek.

2023. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez olyan "városias" tyúkol.

Bocs, de én kicsit komolytalannak tartom.

Éjszakára jó de nappal, bezarva itt állatokat tartani nekem kicsit allatkínzás kategória.

Szóval ha nappal tudsz biztosítani mozgásteret ezen kívül akkor elmegy

2023. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Ezekbe éjjelre kell bezárni, nappalra ki kell engedni egy kisebb pár méteres bekerített területre. Ott viszont hamar kikapirgálnak mindent, úgyhogy kell majd füvet meg konyhai zöldségmaradékot adnod nekik rendszeresen, hogy a csipkedést, kutakodást, kapirgálást egész nappal tudják csinálni. Ha nincs nekik biztosítva elkezdik egymás tollát kitépkedni, a szabad bőrfelületet csipkedni véresre vagy egymás taraját, megenni egymás tojását. Ha az egész hátsó udvar az övék akkor a fű utánpótlással nem lesz gond, de azért konyhamaradékot szeretik akkor is.

Ezekkel az ólakkal még ami probléma, hogy a róka stb. az azért ki tudja feszegetni könnyebben, meg a téli időjárásnak sem áll annyira jól ellen.

2023. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy igen, ez egy városi tyúkól. Rendes falun (nem a ma divatos "vidéken") betonozott ólak vannak a róka, patkány, nyest, görény miatt, plusz a téli időjárás, plusz a trágyázás miatt, hogy te magad is elférj benne, 2x2 méteres és 3-4 egymás mellett, az egyik előtt fedett tető ami volt a disznóól, a többiben meg külön a tyúkok, libák, kacsák stb. Még pár évtized és az akkori generációnak fingja se lesz róla mi az a betonházikó az udvarok végében, már ahol még lesz.
2023. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit ír 6# és más is, igaz én megfeledkeztem arról, (mert nálunk egyelőre nincs) hogy adott esetben meg kell vedenünk haziállatainkat a ragadozóktól. Nyest, menyét, róka rágcsálók közül patkány stb.

Tehát a szempontrendszert ki kell egészíteni a védelemmel is. Találtam egy egész jó összefoglalást a baromfi elhelyezéséről, megosztom veletek. Mindezek miatt "korlátozottan" tartom alkalmasnak a linken található ólat. Nem teljesen rossz de kiegészítésre szorul.


[link]

2023. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ekkora hely nem elég nekik max,ha estére amikor ők is elmennék aludni.Inkább egy kifutó kellene nekik ami megfelelő számukra.
2023. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!