Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van olyan ledes izzó a tyúkok...

Van olyan ledes izzó a tyúkok számára ami beidőzítve veszít a fényerejéből és át vált homályosabb világításra?

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném elérni, hogy a tyúkólban imitálva legyen a napnyugta és a napkelte, mert ha hirtelen egyből lekapcsolódik, vagy felkapcsolódik a fény, akkor a tyúkokban stresszt, rémületet idézhet elő és nem tudnak tájékozódni ill. a helyükre ülni a sötétben, ezért ezt elkerülve homályosabb fényre váltana át az izzó kb. 30 percre és aztán kapcsolna ki az is, aztán reggel meg fordítva menne végbe az egész művelet.

Ez megoldható, de akkor két időkapcsoló kell + két ledes izzó ami az egyik a rendes fényt adja a másik a gyengébb a szürkületet imitálná.


2023. ápr. 2. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, de mi a baj az igazi napkeltével-napnyugtával? Ablak?
2023. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 robetko ***** válasza:
97%
Mi ez az egész baromság? A tyúkok nagyon jól tudják mikor van naplemente és napfelkelte. Tudják mikor kell beülniük. Nem olyan hülyék mint az sokan gondolják.
2023. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyáron ezzel nincs baj, de télen igen, mert kevés a nappali világosság, nincs meg a kb. 15 óra fény.
2023. ápr. 2. 16:22
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Én sem értem ezt. Ha csak nem egy ablaktalan csarnokban tartod őket úgy, hogy sose engeded ki, ha így vannak akkor az állatkínzás!

Amúgy a tyúkok nagyon jól tudják mikor kell bemenni az ólba maguktól is és mielőtt teljesen sötét lenne már a helyükön ülnek, neked csak az ajtót kell bezárni, reggel meg kinyitni.

2023. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Őstermelő vagy és ezzel foglalkozol?

Intenzív tartásban nem fognak sokáig tojni, ha télen nem tudnak pihenni akkor 1-2 év és kitojtak lesznek.

De amúgy ezt egy egyszerű világítással szokták megoldani, felkapcsolod amikor akarod és le amikor kell, a tyúkok nem fognak szörnyet halni.

2023. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4: Igen, itt voltál nálam tegnap és biztosan úgy van minden ahogyan állítod. :P

Elég baj hogy nem értitek hogy fejlődik ki egy tojás.

A tyúkok szabadon vannak egész nap, zárt ólban alszanak.

Ahhoz hogy állandó tojástermelés legyen, napi 15 óra állandó fényt kell biztosítani, így ha téli időszakban délután 4-kor sötét van, akkor az ólban bekapcsolódna az időzítő villany és este 9-ig égne és reggel 6-kor bekapcsolna megint, de csak addig ameddig világos nem lesz kint.

Ezt nem én találtam ki.

2023. ápr. 2. 16:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6. Én értem, hogy fejlődik a tojás, te viszont azt nem érted, hogy így hamar tönkrevágod a tyúkokat...

Plusz én is tartok tyúkokat, télen nem világítok nekik mégis tojnak, igaz nem annyit mint nyáron, de én nem is vagyok zsarnok!

2023. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: Mennyi időre szoknak leállni a tyúkok amikor nem tojnak?
2023. ápr. 2. 16:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nincs olyan, hogy egy tojás sincs, teljesen sose állnak le.

Ez olyan, hogy nyáron mondjuk 20 tyúkból napi 15-18 tojás van, télen meg kb. 10.

2023. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Értem.
2023. ápr. 2. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!