Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha kertes házban laksz, vagy...

Ha kertes házban laksz, vagy kertes házba költöznél, téged zavarna ha a szomszéd baromfiakat tartana?

Figyelt kérdés

[link]


Illetve mi a véleményetek a Balatonfüreden kialakult helyzetről?


Szerintetek hogy kellene azt megoldani?


2023. máj. 11. 18:45
A kérdező szavazást indított:
Nem zavarna.
Igen, zavarna.
97 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Aki vidékre költözik ahol már ezer éve tartanak mindent alkalmazkodjon. Ha zavarja huzzon vissza a lakótelepre a panelba.
2023. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Balatonfüredből egy sznob kertvárost csináltak.
2023. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Metionin ***** válasza:
96%

Kertesben nőttem fel, mindkét szomszédunk tartott baromfit. A lényeg:

- ne jöjjön át a jószág

- normálisan tárolja a takarmányt, hogy ne jöjjön rá patkány

- tartsa rendben őket és akkor nem büdös

Ennyi.

2023. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Nonszensz, hogy ezzel foglalkozik a NAV. Nalunk is vannak, szomszedban is voltak, amig el nem vitte valami. Nyaron, nyitott ablaknal mondjuk tenyleg idegesito a kakaskukorekolas hajnali 4-kor, parszor mar en is el akartam tenni lab alol... Ugyanitt kakas elado!
2023. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Nehéz kérdés ez. Vegyünk most egy sima falut, falusi emberként. Itt hozzá vagy szokva a hangokhoz, szagokhoz, de akkor is azt mondom van az a szituáció, amikor zavaró. Például, mikor a szomszédod berakja közvetlenül a kerítésed mellé a baromfiudvart, néhány méterre a házadtól. Nekünk a konyha, ebédlő nappali van mellette. Képzelheted mennyire kellemes ezt szagolni tavasztól őszig, miközben a húslevesedet eszed. De ugyebár nem akarsz haragot, ezért nem állsz bele, nem jelented a jegyzőnél, stb. Finoman utaltam már rá, de az öreglány nem veszi a lapot. Amikor még nem volt itt a baromfiudvarja, akkor rendszeresen ezen a helyen égetett, heti kétszer...

Csak arra próbálok kilyukadni, hogy nem úgy van az, hogy csak az egyiknek kell alkalmazkodnia a másikhoz, hanem mindenkinek kéne mindenkihez, és akkor sosem lennének ilyen viszályok.

Van erre biztosan valami szabály, hogy hol helyezheted el a haszonállatokat, milyen gyakorisággal kell tisztán tartani őket, stb. Na azt illene betartani.

2023. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

Igen. Tuti jelenteném is.

Lesz4rom hány éve tirpákoskodik

2023. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, hogyan tartja, ld. pl. az 5-ös által felvázolt helyzetet, na az igenis zavarna.
2023. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem. És halálosan unom a városból szabadult gyökereket, aki idejönnek falura, és vinnyognak hogy a szomszéd miért tart állatot, miért kukorékol a kakas, miért nincsen minden utcában szórakozóhely... Húzzon vissza a betondzsulgelbe ha ezek zavarják. Nem kell falura költözni ha minden zavarja ami falusi.
2023. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem zavarna, sőt! Nagyon kedvelem a csirkéket, kacsákat, aranyosak, szeretem a hangjukat, a kakas kukorékolást különösen. Városi vagyok, de nagyon vonz a falusi milliő. Legszívesebben ki is költöznék.
2023. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem, mert ikerház.

Egy szomszédom van, egy közös bejárattal a saját kocsibeállómon kívűl. Nekem elől van a lakás külön saját udvarral, neki hátul szintén közös udvarral, illetve egy közös "folyosóudvar" ami összeköti, az enyémet és hátravezet az ő lakásához is és a másik kertemhez.

Szóval nem, nem zavarna, csak szimplán fura lenne. Néha hátramegyek, azon kívűl semmit nem észlelnék.

De nem lenne valami életszerű pesti kertvárosban baromfit tartani.

2023. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!