Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyivel jobb azoknak a...

Mennyivel jobb azoknak a tyúkoknak az élete, akik szabadtartásos telepen élik le az életüket, mint azoknak, amik valamilyen gyárban?

Figyelt kérdés
Ezeket a szabadtartásos tyúkokat gyakran reklámozzák úgy, hogy tanyasi csirkék, és ott van a tojásokból többféle méret ami úgy S-XL-ig vannak.
2023. szept. 4. 21:42
 1/8 anonim válasza:
100%
Mert szeretnek kapirgálni a trágyadombon. A gyári baromfi ezt nem teheti meg.
2023. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hozzá értő, de ellenben láttam csirke telepet és később azok szállítási módját .


A szabad tartású nem egy ketrecben, mesterségesen táplálva él, hanem egy nagyobb teruleten, ahol etetik és természet közelben van. Ezzel szemben a “gyári” tartású rendszerint egy akkora ketrecben, amiben épp, hogy elfér. Semmi mozgás, semmi metabolikus folyamat. Csakis a tápot kapja amit adnak neki, hogy tegye amit kell. Nem mozog, csupán eszik és ül, riadt. Mindez egyébként kihat arra, mennyire tápanyag dús a tojása. Egy stresszes, vitamin szegény csirke nem olyan tojást produkál, mint egy nyugodt , természetben nevelkedett csirke. Egyszerűen hormon és stressz kérdése. Egy kisgyermek sem mindegy, hogyan fejlődik ki az anya méhben :) Fontos a körülmény .


Szóval sokkal jobb. Szabad teruleten , normális táplálékon nőnek fel, nem pedig össze tömörítve, mesterseges taplalekon. Ami egyébént az emberre nézve sem egészséges .

2023. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a gyári baromfi abban a rövid kis életében csak mesterséges fényt kap. Semmi D vitamin meg ilyesmi nem jut bele.
2023. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyire éreznéd jobban magad nagy szabad területen mint egy kisszobányi területen húsz másik emberrel? Gondolkodj el ezen, mert nem nehéz a válasz...
2023. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én egy képen a szabadtartásost is úgy láttam zsúfolt helyen tartják, de azokat lehetett látni a képen kapirgálni is a szabadban.
2023. szept. 5. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem szavazást kellene tartanod köreikben!
2023. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért itt többféle szemptontot is figyelembe kell venni, nem olyan egyszerű, mint aminek tűnik.


Szabad tartás hatóságilag az év 90%-ban nem engedélyezett a madárinfluenza maitt. Csakis zárt területen lehet tartani. Ezt úgy lehet megoldani szabadtartásban, ha körbehálózod az egészet, talán így elfogadható hatóságilag is. A csirke 6 hetente rotálódik, tehát évente 1x tarthatsz szabadon. Persze saját felelőségre csinálhatod a tartást, de ha bekerülsz a kitörési körzetbe akkor levágják az állományod és számtól függően több milliós vagy akár százmilliós veszteség fog keletkezni, amivel csődbe is mentél. A tanyasi csirke sem szabadon van tartva csak szólok. =), de reklámként jól hat.


A fóliásokat is kezdik kiszűrni, mert ugyanúgy a madárinfluenza veszély.


Tojás szempontból van ketreces és mélyalmos tojás. A ketrecesek megfognak majd szünni az állatjóléti támogatás miatt. Aki ketrecben fog ezekután baromfit tartani, az nem fog állatjóléti támogatást kapni, ez volt a feltétele annak, hogy az EU pénzt ad. Állatjóléti támogatás nélkül egy termelőnek sem éri meg csinálni, amit csinál, tehát átfognak váltani mélyalmos nevelésre vagy lakatot tesznek a kapura és elmennek mással foglalkozni.

2023. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért jobb szabadlábon mint a börtőnben?
2023. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!