Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mikor hagyja abba egy tyúk a...

Mikor hagyja abba egy tyúk a tojást?

Figyelt kérdés

4 hónapja vettem 10 tyúkot és azt mondták szünetet fognak tartani a tojásban, de hiába néztem utána, hogy ez körülbelül mikor és mennyi időre van, nem találtam semmit.

Úgy tervezném mielőtt befejezik a tojást vennék még tizet és akkor váltanák egymást a szünetekben.



2023. okt. 17. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem hagyja abba a tojást. Ha nem tojást tojik, akkor valami mást.
2023. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem úgy megy, hogy ha X hét után abbahagyja, akkor veszel Y másikat, ami majd tojik amíg az első csapat nem.

Fajtánként, tartásmódtól függően változik, hogy kb. hány héten át kb. mennyi tojásra lehet számítani. Számít a kor, a fényviszonyok, hőmérséklet, a táplálék stb.

Mivel a fény mennyisége és intenzitása most ugye csökkenőben van, ha nem mesterségesen világítasz, akkor idővel abba fogják hagyni és majd pár hónap múlva, tavasszal kezdik újra. (Olyan ipari tartásban sincs, hogy egy állomány megállás nélkül tojjon, bizonyos számú hét után így-is úgy is kell szünet, hogy mennyi, az szintén fajtafüggő)

Ha komolyan érdekel, járj utána, rengeteg könyv van a témában, nem igaz, hogy nem találsz a neten erről semmit.

2023. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, rendeltem őket egy cégtől, nem mondtak róluk semmit. Csúnyák is voltak, soványak, de tojtak. Azóta kikerekedtek, szépek lettek, kitollasodtak és minden nap van 6-9 tojás.

Amikor rákerestem a neten, hogy mikor tartanak szünetet, egyedül arról találtam bármit is, hogy mi miatt nem tojhatnak, de arról, hogy mikor kell nekik “pihenni”, amit állított a cég, arról semmit.

Viszont mikor meghozták ők is pontosan azt ajánlották, hogy vegyek tizet később, ahogyan a szomszédaim is, mert ők is így csinálták elvileg, viszont nekik fogalmuk sincs mikor és, hogy van pihenés mert náluk mindig van tojás, mivel több a tyúk és nem tartják számon őket.

Viszont azzal is számolni akarok, mikor jön el az az idő, hogy újra menjek tojást venni.

2023. okt. 17. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Minél hűvösebb van, annál kisebb mértékű a tojókésztetés.

Váltatni éppen emiatt nem is tudod őket. De ha növeled a takarmány mennyiségét és biztosítasz nekik fűtött ólat, akkor lehet, hogy tojnak még.

Amúgy nem a cég kell, hogy betanítson az állatok tartására, hanem neked kellene egy kicsit tanulni magadtól. Ugyanis vannak betegségek is, amikre figyelned kellene. Meg nyilván hiánybetegségek, sajátosságok is, amiket tudni kell. A "szomszédmondta" nem fontos, ha állattartásról van szó.

2023. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mikor gyermek voltam voltak már tyúkjaink, ismerem őket, tudom mi kell nekik, gondozni hogyan kell őket, egyszerűen a pihenő időszakról és a fajtájukról nem tudok semmit, ez van.
2023. okt. 17. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak aa apai, és anyai nagyszüleim tyúkjairól tudok nyilatkozni. Kivétel nélkül az összes tyúkjuk mindig Karácsony előtt állt le a tojással, pont akkor, amikor a legnagyobb szükség lett volna jó sok tojásra az ipari mennyiségű sütemény elkészítéséhez.
2023. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tartottatok tyúkokat akkor pláne nem értem. A lényeg: minél hiddegebb van annál kevesebb lesz a tojás. Ha száz új tyúkor hozol, akkor se lesz elegendő tojásod, mert az időjáráson nem tudsz változtatni. Fajtától függetlenül jobban tojnak ha több a takarmány és jobb minőségű illetve ha melegebb az idő.
2023. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!