Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha külföldről, egy szomszéd...

Ha külföldről, egy szomszéd országból vásárolnék haszonállatot, akkor annak Magyarországra szállításakor milyen költségeket kell fizetni? Ezek hogyan számolandók?

Figyelt kérdés

Hivatkozás is jó lenne, nem sikerült találnom erről leírást, lehet, nem elég jól kerestem.

1 vagy néhány haszonállat jöhetne szóba.



dec. 25. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Allatorvost kell megfizetni.
dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Állatorvosnál milyen vizsgálatot? Én választhatom az állatorvost?

A határon nem kell valamit?

dec. 26. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vizsgálat. Allattarto nyilatkozat és allattarto bizonyítvány kell az allatok mozgatasara. De mondjuk attól is függ mit és mennyit. Ha kamionnal viszed mondjuk a pulykát 900db-ot oda már BIR is kell, na meg most a baromfikat nem tudod csak úgy szallitani mivel kozig határok lettek kialakitva a madárinfluenza miatt és ott nem szállíthatod át.
dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha most át akarsz hozni egy műanyag ládába teli csirkét a csomagtartóba vagy utanfutón 2 disznót az kutyát se érdekli. Szóval nem mindegy hogy mit és mennyit és mire.
dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérdésben: "1 vagy néhány haszonállat jöhetne szóba."
jan. 4. 12:19
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Tehát 1 vagy 2 nagyobbacska négylábúhoz:

"Allattarto nyilatkozat" ezt az eladó állítja ki?

"allattarto bizonyítvány" Ezt megtaláltam, állatorvossal kell akkor kiállíttatni, és 48 óráig érvényes.


Gondolom a disznónál nagyobb állat már nem annyira érdektelen...

jan. 4. 12:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg most nézem, egy kisebbfajta lóhoz kötelező a lószállító? Mert én egy dobozos furgont (kisbuszt) sokkal jobbnak tartok, ami a magasabb típus, tehát kényelmesen elfér benne az állat.
jan. 4. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!