Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Hogyan fogadjam el, hogy a tyúkokat levágják?

Figyelt kérdés

Nyilván én is eszek húst, de nem tudom ezzel hogyan tudnék megbírkózni, mint konkrét gondolattal. Etikusabb ha a tyúk vágás előtt jobb életet él? Szabad tartás stb.

Nem várok gúnyos megjegyzéseket, szimplán ennek a “jobb felfogásához” keresek segítséget.


febr. 24. 20:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden baromfinak az az egészséges, ha a kertben kapirgálva mozog, egészséges, hagyományos táplálékon nő fel.
febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy tanulsz egy kis általános biológiát. Nézz utána a tápláléklánc kifejezésnek.
febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

Irigylem a problémáidat kérdező...


Kisgyerek koromban már nekem kellett lefogni a levágott csirkét/kacsát,leszorítani a földre, nehogy elszaladjon (el volt vágva a nyakuk).

Bizony szorítani kellett őket.


De utána megpucoltuk, bontottuk, és ott volt a gőzölgő húsleves vasárnap az asztalon.


Ez csak ilyen mai hülyeség, amit kérdezel...Jönne itt egy rosszabb kor, levágnád te még a verebet is, hogy enni tudj, nyugi.


Ez az élet rendje.

febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát figyelj, ahhoz, hogy meg lehessen enni, előbb le is kell vágni a tyúkot. Ez az élet rendje, fogadd el.
febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem kötelező megenni, ma már elérhetőek kb bárki számára azok az alternatívák, amikkel hús nélkül is egészségesen lehet étkezni. Valamivel drágább sajnos, de ki lehet gazdálkodni.

Az állatoknak meg nyilván jobb, ha csak az életük végén szenvednek minimális ideig és amúgy futkározhatnak és kapirgálhatnak a szabadban (meg ugye nincsenek olyanra tenyésztve, hogy fájjon nekik az élet...)

febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
Nálam ezzel sosem volt gond, én ezt természetesnek vettem, tudtam ez az élet rendje. 12 évesen fogtam le először a tyúk lábát közben nagyanyám a torkát vágta el és a vérét a tálba folyattuk. Nem sokkal később már én magam akartam és vágtam is el sikeresen a tyúk nyakát. Én nem gondolkodtam ezen, hogy jajj szegény tyúk, nem azért mert pszichopata vagyok vagy mert örömömet lelem az állatok ölésében, egyszerűen tudtam, hogy ez az élet rendje. Bezzeg a most 11 éves unokahúgom elől meg még dugdosni kell a tyúk vagy disznóvágást.
febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Amíg él, nyilván jobb neki ha szabadon van. Jobban mondva nem jobb neki, hanem egészségesebb, meg mekünk jobb, akik megesszük. A tyúk nem fogalmazza meg magában, hogy neki jobb, sem azt, hogy meghal, mert mem tudja mi az. Nekem ez a felfogásom, és persze hálás vagyok, hogy már csak a hentespultban találkozok velük, mert én tutira megsajnálnám őket, ha nekem kéne levágni... Tény, hogy kell húst ennünk, ezzel nincs is baj. A baj az, hogy nagy a pazarlás e tekintetben, sokkal több állatot vágnak le, mint amennyit elfogyasztunk, és nem is egészséges húst hússal enni.
febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Gyerek koromban azt tanították, hogy tiszteletet érdemel az állat, amiért értünk az életét adja. Meg érdemli, hogy a leggyorsabban túl legyen rajta és ne kínozzuk egy perccel sem tovább, mint kell.

Határozottan vágom őket, mire felfogná mi történik, már halott. A férjem lövi a disznóinkat, így ők sincsenek húzva-vonva, azonnal beáll az agyhalál.

A vágóhidakat én sem szeretem...

febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
Gondolj arra, hogy annak egy csirkének az egyik őse sok-sok millió évvel ezelőtt egy olyan theropoda dinoszaurusz volt aki megette a te egyik akkori emlős ősödet, és te azzal állsz bosszút az előbb említett mezozoikumi felmenődért hogy megeszed a gyilkos leszármazottját!
febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A levagas a leghumanusabb modszer, ha belegondolsz. Persze éles kessel (ha elvagom az ujjam eles kessel, en se erzem rogton), szoval gyorsan elvagjak a torkat, megszunik a keringes, nem jut tobb oxigen az agyba, igy minimalisan erez valamit, azt ispar masodpercig. A rangatozas meg fej nelkul szaladgalas csak az idegek, illetve izommemoria miatt van. A sajat tyukjaim en se ölném meg, hisz a tojas miatt tartom oket, kedves kis allatok, meg a kakas is baratsagos, kapirgalnak egesz nap, ha jo ido van, kiengedem oket a nagy udvarra is. De gyerekkoromban mamameknal sok tyukot levagtunk, valamit enni is kell.
febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!