Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Valóban már nem szenvedett a...

Valóban már nem szenvedett a csrike, mikor megölték?

Figyelt kérdés

Voltam lenn vidéken az egyik ismerősömnél. Akik akkor vágtak csirkét. Na mondom ez de jó. Annyira nem szeretem látni, ha szenved egy állat.

És mégis azt láttam, hogy szenved.

Elvágták a nyakát, kifolyatták a vérét, berakták egy ládába, és ott csapkodott, meg kiverte magát belőle.

Azt mondták, ne aggódjak,. csak az idegek.

De én úgy érzem, még sem azok.

Hallottam nyögdécselni a csirkét, meg hörögni.


Mikor mondtam, hogy de még él, akkor azt mondták, nem eltörték a nyakát, nem élhet.


Igaz ez? Valóban már nem szenvedett? Akkor miért tudott még nyögni, meg hörögnics?



2013. máj. 10. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajj...tényleg mozognak még kicsit, de amit leírtál kicsit túlzásnak tűnik. Ha normálisan átvágják a nyakát, kellő ideig kifolyatják a vért és úgy teszik le, maximum még egyet csap, vagy összerándul. Nagymamám annak, amelyik még ezt csinálta, még egyszer átvágta a torkát, vagy folyatta még a vérét. De utálom az ilyet... (egyáltalán a gyilkolászást is)
2013. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nem szenvedett. A torok elvágása pillanatában a gyakorlott gazda el is roppantja a csirke nyakát. Természetes reakció a hörgés, mert az életfunkciók még nem állnak le. A csapkodás és a lábakkal történő kalimpálás is természetes lehet.
2013. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor a mamám vágta, még lábra is állt lógó fejjel.
2013. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodj meg a vágóhídon ,meg az odavezeto úton sokkal tobbet szenvednek az állatok,mint az ismerosonél,csak azt nem látod.
2013. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mások hogy csinálják, de mi teljesen levágjuk a fejüket. Úgy is szoknak akár percegik csapdalózni (már hallottam olyanról is, hogy fej nélkül futkozott), de ezek csak az idegek. Hörögni szoktak nekünk is, de csak a nyakából feljövő levegő meg maradék vér. A telepeken meg a szállítás stb. alatt tényleg sokkal többet szenvednek szerencsétlenek.


Annyira én se szeretem ezeket, hisz imádom az állatokat, de már hozzá szoktam. Kisebb koromban is sokszor volt csirke, tyúk vágás. Ha már megölték szeretek segíteni anyukámnak feldarabolni meg ilyenek. Akkor már nem is tudok úgy tekinteni rájuk mint egy állatra. A nyúllal viszont nem így vagyok, akkor inkább csak max "néző".

16/L

2013. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!