Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék állatokat tartani,...

Szeretnék állatokat tartani, de nem értek hozzá. Mit és hogyan érdemes?

Figyelt kérdés
Városi lány vagyok,egy éve lakom szőlőhegyen 1100nm-es telek adott hozzá.Amikre gondoltam:tyúkok,birka,malac(állítólag mangalicát könnyebb tartani) Hogyan fogjak bele?Milyen állattal és azzal mi a teendő?(természetesen utána fogok járni egyéb helyen,de érdekel a személyes tapasztalatotok,tanácsotok)
2014. jan. 20. 09:39
 1/8 anonim válasza:
Először is a teleknek bekerítettnek kellene lennie, kellene egy-két ól, a 4 lábúaknak és valami beülő a 2 lábúaknak :) Ha ekkora a telked szerintem érdemes egy részén az állatoknak megfelelő takarmányt termelni, mondjuk kukoricát az jó a sertésnek és baromfinak is. A birkák gondoskodnak a fűnyírásról, de a mellé nekik is szükségük lesz egyéb takarmányra és ha nincsenek gyümölcsfák, amikben egy kecske kárt tehet én a helyedben tartanék azt is. De kezdd a baromfiakkal és a birkával, én a sertéssel várnék kicsit, azzal szerintem többet kell foglalkozni, mint a birkákkal. A birkát kiengeded, legel, este bezárod. A disznónak pedig az ólját pucolni kell minden nap...
2014. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Üdv! Szívesen segítek neked bármiben, tapasztalt állattartó vagyok. Nos a birtok nagy részét én körbekeríteném, a villanypásztor is megoldás lehet és hagynám hogy nőjön rajta a legelőfű, esetleg ha kellene akkor szórnék még rá lucerna muhar magot stb. A tyúkot érdemes nem zárva tartani azaz ha nem tud elmenni szomszédhoz vagy akárhova akkor nagyon jó ha van egy ól nekik ahol éjjel beülhetnek, rosszabb időben bent lehetnek. Az ólhoz egy kisebb kis kifutó célszerű. De ha nincs semmi akkor szépen kinyitod nekik az ajtót és mehetnek ahova akarnak. Nem kell félni a tyúk visszamegy ahol alszik, nem kóborognak el messzire soha. Egy 10 tyúkból és egy kakasból álló kis csapattal már lehet eredményt elérni tojás szempontjából. A birka sem bonyolult állat. Nekik egy hosszabb istálló kell ahová éjszaka befekhetnek, és ahol a napi takarmányt megkapják. Ehhez egy épület kell ahol jászolt szerelsz fel esetleg vasvályút a szemesnek. Nagyon fontos a naponkénti legelés nekik, így napközben ki lehet csapni a legelőre őket. Itt is 5-10 anyajuh már szép kis nyáj. A disznóval nekem az a gondom hogy piszkos. Nagy sárt csinál és baromi erős. Így nagyon meg kell erősíteni neki az ólat mert képes elmenni. Emiatt legelőre sem szokták kivinni őket hanem a kaszált zöldet eszik. Ól kell ahol fekhet és egy lebetonozott kifutó, esetleg egy rész ahol dagonyázhat. Ha kérdésed van privátban válaszolok még bármilyen állat ügyében
2014. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,fordulok még hozzád tanácsért :) Tehénről mi a véleményetek? Szívesen fejném,foglalkoznék vele és tejével csak ijesztőnek tűnik a tartása :)
2014. jan. 20. 11:46
 4/8 anonim válasza:

Én úgy tudom,h a marha rengeteget eszik, szerintem kevés lenne az a terület legelőnek, ami neked van. De ha fejegetni akarsz, tarts kecskét egészséges a teje és a maradékból tudsz sajtot csinálni és drága pénzért eladni :)

A másik válaszadót kérdezném,h az akkora nyájnak, amit leírtál, nem kicsi a terület?

2014. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Szia,én vagyok a te embered.Állattartással foglalkozom,ha bármi kérdésed van írj üzenetet.Itt most enm válaszolok kommentbe.
2014. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

szerintem baromfit tarts az első évben, ha azzal bírsz törődni, tudod biztosítani számára a takarmányt, akkor kezd csaj nagyobb állat tartásába.

gondold meg, ha dolgozni jársz, hogy oldod meg? vagy ha buliba akarsz menni? egy tehén nem úgy van, reggel kiengeded, este behajtod és megfejed... télre is biztosítani kell neki a takarmányt, hogy oldod meg, hogy mindig legyen széna és siló?

egy városi el se tudja képzelni, milyen nehéz az állattartás...

2014. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom,azért is érdeklődök.A bulival nem lesz gond,kisgyerekeim vannak :) Apránként szeretnék haladni,mikor ide költöztem az volt az első,hogy kiskertet csináltam,így tavaly már volt hagyma,paprika,paradicsom,uborka,bab,sóska,borsó.Tudom,hogy ez másnak nem nagy szám,de én büszke vagyok magamra és próbálkozom! Köszönöm mindenkinek a válaszokat és segítség felajánlásokat!
2014. jan. 22. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit mindenképpen javaslok: elsőnek csak kisállatot, abból is csak pár darabot. 2-3 anyanyúl, ha van a környéken valaki akinek van bakja és kölcsönadja, akkor ennyi anyához nem érdemes bakot tartani. A nyúl a legjobb kishaszonállat szerintem: gyorsan szaporodik, gyorsan nő, kevés hely kell neki, csendes, problémamentes. Könnyű levágni, semleges a húsa, telitalálat állat!

Aztán mondjuk 8-10 tyúk, nekem szuperül beváltak a nagyüzemi ketrec-szökevények, remekül alkalmazkodnak a kapirgálós életformához. Persze egy kakas sem árt, meg 1-2 hústípusú tyúk, kotlósnak (nekem egy orpingtonom van, remekül bevált). Ha van terület legelni, akkor érdemes egy gúnárt és 1-2 tojó libát vagy ugyanígy némakacsát beszerezni, azok is jól kotlanak, a némakacsa szapora is.

tehenet első nekifutásra semmiképpen (drága a beszerzése és az állatorvosi költsége is, ha baj van), inkább egy kecskét. A fejés ISZONYÚ NAGY KÖTÖTTSÉG! Mindenképpen gondold végig, napi kétszer ideális esetben kb ugyan akkor meg kell fejni. Malacot igen, egy-két db első nekifutásra, nekünk a kecskével-birkával együtt van egy 3000 nm-es részen, kint turkál, falevelet, szénát eszik, meg persze napi egyszer egy kis darát meg konyhai maradékot. Mangalica keverék. Birkát nem javaslom, hacsak nem imádjátok a birkahúst. Mondjuk a kameruni törpejuh ebből a szempontból kakukktojás, mi most vágtunk le egy kosbárányt, semmi (!) birkaszaga nincs, valóban az őzhúshoz hasonlít a legjobban. És ezt a fajtát még nyírni sem kell.


Aztán szerezz be néhány jó szakkönyvet, nekem pl ez az egyik kedvencem:

[link]


Érdemes körülnézni a környéken hol lehet szénát-szalmát, takarmányt beszerezni, esetleg a szomszédok odaadják-e a telküket kaszálni, stb.

Mindenesetre elég nagy elkötelezettség, arra készülj fel.


Én is szívesen segítek konkrét kérdésekben is. Írj bátran. Ha elhatároztad magad, akkor vágj bele, én imádom, a gyerekek is, van hogy percekig csak ülünkk a pajtában és nézzük őket. :)

2014. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!