Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Rengeteg házi tojásom van,...

Rengeteg házi tojásom van, ismerősömnek zöldség boltja van, mi lenne a menete hogy hivatalosan eladhatnám neki a tojásokat, és ott árusíthatná?

Figyelt kérdés
Elég ha kiváltom az őstermelőit ?

2014. júl. 25. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

nem, nem elég, a tyúktartáshoz főállatorvosi engedélyek kellenek, három havonta frissítendő szalmonellavizsgálati eredmények, folyamatos ellenőrzések, számlaképesség, vállalkozói engedély, pecsét a tojásokra


nem tudom, mennyit takar a rengeteg, de őstermelőivel 300 tyúk fölé nem is mehetsz. ha pedig kevesebb, nem tudsz ellátni egy jól menő zöldségboltot. ha 1-2 hétig gyűjtögeted a tojást, akkor az már régen rossz, fele megromlik, hűteni pedig nem szabad. tehát csak úgy működik a fenti engedélyekkel is, ha napi szinten friss tojással tudod kiszolgálni az ismerősöd


én a helyedben kivinném a tojást a piacra és eladnám ott, többet is kapnál érte, mivel ha a boltos megveszi, olcsón akarja, mert még rá kell pakolnia a saját hasznát

2014. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapokkal. 40 fős állományig nem kell pecsét, felette meg kötelező, pláne ha eladni akarod őket. Előttem szólóval értek egyet, mert ha pénzt is akarsz látni, akkor jobb ha magad adod el, akár háztól. Ha eladásra akarsz termelni, fel kell futtatni, hogy folyamatosan legyen vásárlod. Nem tudom mennyi az a rengeteg tojás, de akár más kész terméket is csinálhatnál pl.: tészta . Ez csak egy a sok közül...

Ha megélni akarsz belőle alaposan gondold át mit és hogyan. Ha lepasszolod a tojásaidat más kereskedőnek, akkor biztosan nem te fogsz vele pénzt keresni. Csak gondolj bele, hogy a tojás ára 35-40 forint között van, akkor mennyiért lesz hajlandó tőled megvenni, hogy haszna is legyen rajta és ne maradjon a nyakán? 20-25 forintot talán ad a tojásaidért.

2014. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző,40 tyúk felett kell a szám, amit a pecsétre nyomnak (tehát az engedélyek), de pecsételni 350-ig nem kell, ha kistermelő vagy
2014. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!