Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan kezdjek bele a husmarha...

Hogyan kezdjek bele a husmarha tenyésztésbe? Földjeink vannak durván 7ha. Gép szerszam is van. Legelő, rét nincs. Mennyi pénz kell? Mit hogyan csinaljak? Legyszi normális vállaszokat fontos nekem.

Figyelt kérdés

#Marha tenyésztés
2014. okt. 15. 17:53
 1/7 anonim válasza:
Húsmarhákat tartok. Ha van szántód megtudod termelni a takarmány,vegyél bika borjakat,hízlald fel, a környékünkön 900ft/kg élősúlyban a felvásárlási ár. Borjút 90-120 000 között tudol venni.
2014. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a normális választ. És 7 ha föld mennyi marha hoz elég? Később nem árt több földet vásárolni nem?
2014. okt. 25. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
7 ha föld arra elég, hogy takarmányt termesszél. Az lenne az értelmes stratégia, ha ezen a 7ha-n szemest termelnél (búza,árpa,kukorica) és lucerna, illetve ősszel érdemes takarmányrepcét, ha elég jó minőségű földed van. Legelőt,rétet mindenképp szerezzél, addig kénytelen leszel vásárolni, ami a költségvetésedben nagyon meg fog látszani. Az állat árára legalább fél millát számoljál, és kezdésnek 1-2 db bikával érd be. Mellékesnek talán baromfi vagy nyúl is jöhet, de ez már ízlés kérdése.
2014. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. De ha nem vennék legelőt attol meg marhát lehet istállóba is tenyeszteni? Ugy gondolom hogy venni tehenet is és ugyan úgy elletni mind legelőn? :-)
2014. okt. 26. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A legelőre azért van szükség, mert akkor olcsóbban jönnél ki. Lehet istállóban is, csak akkor a te pénztárcád fogja bánni. A 7 ha-n megtermett terményt valószínűleg az állatok télen felfalnák ,tehát esélyes lehet, hogy venned is kellene takarmányt.
2014. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem akkor szép lassan csinalgatom. Akkor mindenképpen veszek majd legelőt
2014. okt. 28. 17:28
 7/7 anonim válasza:
6-os, belekezdtél azóta? Ha igen hogy megy? Ha nem, miért nem?
2021. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!