Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik módszer a "leghumánusab...

Melyik módszer a "leghumánusabb" disznóvágáskor?

Figyelt kérdés
nem tudom milyen előírások vannak mostanában és ki mit tart be, az érdekelne mikor szenved legkevesebbet vagy legrövidebb ideig az állat. eddig amiket videókban láttam: simán csak leteperik máshol, délkeleti országokban inkább összekötözik egy technikával és úgy szúrják, talán ez a legkönyörtelenebb. utána következő mikor baltával, vagy egy nagy fahusánggal előtte fejbevágják, az mikor-hogy sikerül van amikor több ütés is kell, de aminél az első után összeesik sem veszti el az eszméletét mert utána is remeg és rúgkapál még. aztán van hol fejbelövik azzal a szerkezettel, van ahol Amerikában éles fegyverrel lövik fejbe előtte, ezek nem tudom mennyivel hatásosabbak az ütésnél, ugynaz a hatás éri-e gyakorlatilag. illetve van az áramos megoldás, van ami ilyen nagy fogószerű vagy pedig egy villát döfnek az állatba amin keresztül vezetik bele az áramot rögtön meg is merevedik és eldől mint egy darab fa, utána szúrják. ezekett ismerem, nem tudom van-e még több, fiziológiai hatások tekintetében melyik módszernél szenved legkevesebbet?
2014. dec. 29. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk a lövést alkalmazzák.

És tudtommal a baltás fejbevágós módszert már tiltják itthon.

2014. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Áram, majd szúrás. Az áramtól azonnal elkábul, és nem szenved.
2014. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zolidobos ***** válasza:
78%

Mindenképpen az elektromos kábítás, majd profi szúrás.(kivéreztetés). Nagyüzemben szén-dioxidos kábítást is alkalmaznak.

A legcsúnyább, amikor lefogják élve, és Pista szomszéd elkezd vadrészegen turkálni a disznóban a nagyapó bajonettjével...

2014. dec. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
csak az elektromosnak az a hátránya, hogy fennáll az a veszélye, hogy elpattan a csont a lábában, azt az ember nem veszi észrte csak a vágásnál és akkor dobhatja ki a sonkát
2014. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zolidobos ***** válasza:
100%
Igen, néha előfordult ilyen. Kidobni mondjuk túlzás, kis igazítással meghagyható sonkának is, ha meg friss húsnak megy a comb, nincs jelentősége.
2015. jan. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A sokkolás a legkíméletesebb. Viszont a kábító fogóra igaz ez csak mert a villás amit a tarjájába szúrsz csak lebénítja,érzi a szúrást,abba pusztul bele,hogy elvérzik. Az ütésről annyit.hogy ha nem kapkod az ember és sikerül elsőre akkor eszméletét veszti,hiába vergődik nem érez semmit.
2018. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!