Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 20-30 húsmarhából egy évben...

20-30 húsmarhából egy évben nagyjából mekkora haszonra lehet számítani? (Több évet átlagolva - jót és a legrosszabbat is belekalkulálva. )

Figyelt kérdés

#fizetés #év #átlag #nettó #haszon #szürkemarha #húsmarha #herefordshire marha #hereford marha
2016. jan. 20. 17:45
 1/6 anonim válasza:
Általában 2-2,5 evés korban vágják le őket. 500-600 kilósan. 6 hónapos korban kezdik el hízlalni őket, kezdetben 1 kilót is gyarapodhatnak naponta. Azt hogy mennyi táp kell, azt nem tudom. Többféle hús van egy marhán, s ezeknek más is az értéke, pl kettő ellentét : nyakszín - bélszín. A nyaknak a felvásárlási ára 500 alatt van, amíg a bélszínnek nagykerben 5000 plusz. Ha te vágod le őket, nagyobb a haszon, mintha csak előállatként értékesítenéd, ott kilónként 500-1000 ftot fizetnek, de ebben nem vagyok biztos. A lényeg az , hogy sok pénz nincs benne, 30 marhából nem fogsz megélni. 500-1000 darabból már lehet valamit kihozni, csak pénz kell hozzá, a táp nem ingyen van, nagy kezdőtőke kell.
2016. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát 30 marhából - még ha magam vágom is le - sem jön össze kb. nettó százezer forint (átlagolva egy hónapra)?
2016. jan. 20. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:
az az igazság hogy elég sokat megesznek ezek hogy normálisan nézzenek ki. nekem 2 holsteini bikám volt tavaly, na megtudtam azok pont nem húsmarhák voltak. magyar tarka már jobb, de a kifejezetten húshasznú bikákat kell keresned akkor. ajánlom a limuzint is, azok se rosszak. mindenhez kell egy kezdőtőke egyébként, mire megveszed a marhákat, plusz ha nincs kaszálód, a szénát, szalmát, abraknak valót. táp nem kell, elég a kukoricadara keverve. én korpát, kevés szóját is tettem bele. gyepszénát, jó lucernát vettem, ezt ették. a két bika naponta 20 kg abrakot, és egy kisbála szálast ettek meg. ezt számolgasd ki, mennyibe kerül. aztán amikor a vágásra került a sor, én vágóba adtam mert húsként nem tudtam volna eladni őket. ha nagy haszon nem is jött, egy minimális talán volt. annyi volt benne a jó hogy a 2 évi költségeket egyben megkaptad. Emellett azt is vedd figyelembe hogy a 20-30 darabhoz már olyan épület kell, az itatást megoldani se könnyű, plusz aljazni, etetni, lehet egymagad nem is győzöd. 2 ember már lazán megoldja.
2016. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem 30 ból kilehet jöni,mink ugy oldotuk meg hogy a szénabál alandóan előte van , búza vagy kukorica dara 4/5 Liter / nap +itatás ez nem intenzív hizlalás de gazdaságos ,tápok nem szükségesek mert utána rászokik mint a malac.legjobb ha saját magad termeled meg a gabonát és a szénát.és nem atól leszel jó hizlaló hogy menyi képzésed van,így eléstől 600 kg.ig 20 hónap a bevetel az sok mindentől füg.
2016. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de kis súlyban is számolod ki a hízlalást
2016. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2016. jan. 22. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!