Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Manapság mi az igazság a...

Manapság mi az igazság a haszonállatok tartásával és leölésével kapcsolatban nagyüzemi tartáskor? Tényleg sanyarú a haszonállatok élete vagy változott már?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát is nagyon várom akik vágóhídon dolgoznak vagy húsiparban.

2016. ápr. 29. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig sanyarú. Múltkor kellett egy melót csinálni egy vágóhídon, akkor érkezett pont egy kamion lovakkal. Az egyiknek beszorult az oldalrácsba a patája, az egyik faszi odament egy baltával és lecsapta a lábát. Azt mondták az ilyesmi ott mindennapos. A csirkefarmok még ennél is durvábbak.
2016. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan változik, de rossz irányba.

Alapvetően sanyarú sors az, hogy csak arra születnek, hogy le legyenek vágva és legtöbbjüknek egy kevés boldog legelésző idő sem adatik meg. Az már csak extra, hogy nem bánnak velük úgy, hogy legalább ne szenvednének a szállításuk, elhelyezésük, levágásuk közben.

2016. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lovas eset tényleg nagyon durva, az ember azt hinné, hogy csak egy-két frusztrált barom művel ilyesmiket ha épp senki sem látja, de hogy általános az tényleg meglepő.
2016. ápr. 29. 15:38
 4/8 A kérdező kommentje:
A napfényt sosem látott állat engem is felháborít. Fogság még normális ,viszonylag természetes környezetben még elmegy, a haláluk sem zavar ha kíméletesen vannak leölve és szállítva, mert nem élnének örökké. De hogy egy pl. szarvasmarha se napfényt, se füvet ne lásson életében, az övön aluli barbárság.
2016. ápr. 29. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit árnyalnám a képet. Szarvasmarha tenyésztést tanulok, borjúnevelő telepen dolgozom. Nyilván az lenne nekik a legjobb, ha szabadon élnének emberek nélkül. De nem is olyan rossz a helyzet, mint ahogy lefesti sok állatvédő. Ha az állat rosszul van tartva, nem termel. Egy szenvedő állat nem hoz profitot. Ahol én vagyok, ott ugyan nem járnak ki a borjak a legelőre, de van elég helyük mozogni és az emberek, akik gondoskodnak róluk, tényleg szeretik őket. Ugyanezt tapasztalom az egyetemen, kevesen tanulnak a szakon, de akik itt vannak, azok igazi elhivatott, állatbarát emberek.
2016. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval! Rengeteg videó látható a neten a haszonállatokról amiket rettentő körülmények között tartanak, de úgy gondolom ez csak kiragadott néhány eset és egyáltalán nem általános pláne Európában ahol nagyon szigorú állatvédelmi és állatjóléti előírásoknak kell megfelelni.
2016. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan! Kiragadott példákat mindig lehet találni, ezek a videók gyakran harmadik világbeli országokban készültek.
2016. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ti ezt honnan tudjátok biztosan, hogy ezek csak kiragadott példák ? Én többszáz állatos videót néztem már meg a világ minden pontjáról, az EU-ból is, hát én nem igy látom, hogy ezek kirivó példák lennének.
2020. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!