Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kakas vágásban fogok segítkezn...

Kakas vágásban fogok segítkezni. Annyi feladatom van, hogy a kakast fogjam meg de nem merem. A kérdés az, hogy vágás előtt ti csak lefogjátok vagy esetleg fejbe veritek? Vagy valami mást alkalmaztok?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Megfogni nem merem mert nagy és támad is.

#csirke #Kakas vágás #tyúk vágás #kakas megölés
2016. júl. 29. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
üsd le az ásóval vagy téglával
2016. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

OFF: Szerencsétlen kakas, én is támadnék a helyében... =-[


Én azok közé tartozok, akik megeszik a baromfihúst, de úgy, hogy nem akarom látni, hogyan készül... =-/

2016. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet fejbe verni egy kakast...


Mit értesz az alatt, hogy megfogni? Szabadon van, és megfogod, és odaadod valakinek, aki levágja, VAGY tartod, miközben levágják?


Mert ha az előbbi, akkor próbáljátok benn a helyén megfogni, kora reggel, mikor még nem mentek ki, vagy este, mikor már elültek. Akkor nem kell hajkurászni, főleg, ha kicsit félhomály van, és még alszanak. Mire feleszmélne, már meg is fogtátok...


Ha neked kell tartani, miközben vágják, és attól félsz, hogy karmol, megcsap a szárnyával stb. akkor azt tudom ajánlani, hogy én például úgy vágtam egy igen vérmes pulykakakast, hogy megfogtuk, beletettük egy krumplis-zsákba, amit a "vállánál" (nyaka legalsó részén) megkötöttünk, nem olyan szorosan, hogy fojtogassa, de elég szorosan, hogy ne tudjon kapálózni. Ezt követően a húgom hátulról a hátára tette a két tenyerét, és a földre nyomva tartotta, én meg elvágtam a nyakát.

Egyikünk sem sérült meg, csak a pulyka, de ő végzetesen :)

2016. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Merd :D Had támadjon. húzz max kesztyűt, nagy kárt nem tudnak csinálni. Határozott legyél, többi nem számít.
2016. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én olyat láttam, hogy össze volt ragasztva a csőre.

De a 3. jó tanácsot adott.

2016. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fejbe verni nem kell előtte, mert nem folyik ki rendesen a vére. Ha csak addig kell tartani, amíg elvágják a torkát, akkor nem kell félj, egyik kezeddel a szárnyait, másikkal a lábait szorítod össze jó erősen, kicsit kapálózik, de kárt nem tud benned tenni. Eddig akármilyen vérmes kakast vagy kacsát meg tudtam így fogni, nem lett semmi bajom. Egyedül egy pulykakassal gyűlt meg a bajunk, őt ketten kellett lefogjuk és úgy is alig bírtunk vele. :)


15/L

2016. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fő probléma az, hogy a ketrecben valahogy megragadjam.
2016. júl. 31. 10:51
 8/9 kovács lászló1997 ***** válasza:
100%
Meg fogod (nem bánt) esetleg bele rakod egy zsákba aminek ki van vágva az egyik sarka és ott ki dugod a fejét! :) én a pulykával csináltam így :)
2016. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Németh Ádám26 válasza:
Megfogod, Elkapod a Szárnyát meg a lábát, Probléma megoldva , már Vághatod is :) Kopaszthatod ;) :D
2016. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!