Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Emberek, akik disznó tartatok...

Emberek, akik disznó tartatok otthon! Ti, hogy oldjátok meg, hogy ne legyen tiszta mocsok, bűz a ház? Apáról van szó.

Figyelt kérdés

Két disznót tart otthon, amivel nem is lenne baj. Mindig a konyhában melegíti a moslékot, most valami irdatlan büdös tökmagolajos, romlott krumplit kevert bele, bűzlik a ház. Komolyan majdnem behánytam. Bejár mindig a ganéjos csizmával, meg a moslékos kezével a házba.

Nem vagyok kényes, abszolút, tartson állatot, ha ráér. De ez a bűz betett nekem most!


2016. okt. 31. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a jószággal van gond, apád igénytelen. Ha ő takarítana nyilván ügyelne a ház tisztaságára. Alap hogy trágyás csizmával nem megyünk be a házba, és ha melegíteni akarja a jószágnak a a moslékot, az üstben az udvaron tökéletesen megoldható. Mi legalábbis így csináljuk. Ott az üstház, mindenféle apró gallyat el lehet benne tüzelni, gázpalackról is tökéletesen meg lehet oldani a melegítését.
2016. okt. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kint keveri a moslékot? Régen moslékoztuk mi is a disznókat, kivittük a forró vizet, és kint kevertük össze, de ma már kukorica-tritikálé-rozs darálék keveréket kapnak szárazon, önetető plusz víz van nekik mindig, és nem bűzlik semmi. Nincs melléképület, ahol levehetné a szaros csizmáját? Lakásba nem járkálunk be büdös csizmába és ruhába. Lehet kulturáltan is sertést tartani, nem kell mindennek bűzleni.
2016. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kint végzem az ilyen dolgokat. Van egy melléképület a disznósól mellett, ott egy üst, amit gázpalackal melegitek. Bevan kötve oda is a víz, áram, tehát ezt ott csinálom kint. Van egy nagy vödör, benne mosószeres víz, meg egy kefe, ha végeztem, a csizmát egyből lemosom, és lehúzom. Leveszem a kinti ruhát, és úgy megyek be a házba. Lehet ezt így is, és nincs kosz, bűz, mocsok, emberfüggő a dolog.
2017. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!