Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fejős tehén és lovak elvannak...

Fejős tehén és lovak elvannak együtt?

Figyelt kérdés
2 fejős rehenet és két kancát szeretnék együtt tartani kb 1hektár legelőn. Istálló is közös,persze fejenként külön hely csak egy légtér.

2016. dec. 31. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
van szarva a tehénnek? mert a van neki rendes nagy szarva, szóval nincs levágva neki akkor inkább ne rakjad egybe őket, mert elég rendesen megsebesítheti a lovat. de ha van neki akkor se baj, mert tavasszal le lehet szarvtalanítani és akkor nyugodtan próbáld ki az összeengedést
2016. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvannak együtt, de 1hektár nagyon kevés. Mindkét állat nagy taposási kárt csinál (főleg a ló), pillanatokon belül ki fog fáradni a legelőd, és onnantól kezdve nem legelő lesz, csak sima poros karám.
2017. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy legeltetési szezonban 1 hektárt számolunk egy lóra minimum.

A tehénnek legalább ennyi kell.

hacsak nem pányvázod a teheneket.

2017. jan. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az istálló osztott, egyik végén 2 tehén van, másik végén a 2 ló. Kint együtt vannak, még nem mentek össze, jámbor mindegyik. Bár én csak hobbi tartó vagyok, nálam kihalásig vannak az állatok (disznó, tyukok, kakas, pulyka, kacsa, liba, bárány, kecske), nem vágom le őket. Tojást, tejet termelnek, ennyi a haszon.
2017. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!