Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A pulyka jó állat?

A pulyka jó állat?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az
2017. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy jó egy pulyka esetében?
2017. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Haszonállatnak jó, húsa miatt egész pulyka-telepek is vannak. Megfogni nehezebb, mint a csirkét-tyúkot, és bizony nagyobbat is rúg, amikor védekezik.

Éppen ezért házi-kedvencet nem igazán tudsz belőle nevelni.

2017. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Finom
2017. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
attól függ :D,haszonállatnak jó,húsa finom,és jó inas,tolla szép,ház körül pávautánzatnak megfelel,jó agresszív,megtámad kutyát ,embert más baromfit,utóbbit meg is öli,jó sokat eszik,remekül kotlik,jól repül(némelyik),hamar szelídül,nagyon kezes tud lenni,tollát el lehet adni,szeret rúgni(némelyik)nem kell neki ól(fán alszik)nagyon ellenáló,jó árban mennek(kb 1000/kg),nagyjázzva ennyi
2017. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép, akartam is tartani, de nagyon eltántorítani tőle, mondván "hülye" egy állat, széltől is óvni kell.

Kedvenc sztorim egy pulykatartótól: "Arrébb raktam az etetőt pár méterre, egy hétig féltek tőle, és nem ettek belőle." :D

2017. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
óvatos :DDD,nem az észkombájn típus,amúgy miért kellene a széltől óvni?
2017. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért kell a széltől is óvni, mert nem egy észlény.

Saját magától be nem menne az esőről, mert annyi esze sincs.


Mint amikor én egy kimustrált fehér tojó-tyúkot vettem, és letettem az udvaron egy kis füves terület közepére, hogy majd ott a fa alatt elkapirgál.

Kb. 2 óra múlva arra jártam, a tyúk ugyanott állt, tűzött rá a nap... ezeknek a tenyésztésre vásárolt jószágoknak eszük egy csepp se...

2017. jan. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* tenyésztésre vásárolt = tenyésztésbe állított, és onnét selejtezett, vásárolt
2017. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor ne csodálkozz,a pulyka mint már írtam óvatos,nem egy agyafúrt mint pl a liba ami kitűnő észjárású de mással bepótolja,aki ért hozzá és nem a hibáit keresi annak ajánlom,ha viszont ,megveszi és elítéli mert kirepül,szaladgál minden fele,megeszik mindent(szó szerint ami növény) annak nem ajánlom mert rengeteg bosszúságot fog okozni,összeverik az ujjonan hozott tyúkot,kacsát.....meg mindent csinál amit mi nem szeretnénk
2017. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!