Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Marhatartásfa mennyi támogatás...

Marhatartásfa mennyi támogatás jár, és annak költségei?

Figyelt kérdés
Kezdetnek 1 magyar tarkát tartanánk. Az állat árát nem nézve, oltások enegedelyek, etetés (legelés mellett) mennyire jön ki? Illetve támogatás összege mekkora és feltételek? Mekkora minimum terület kell? Tapasztalatokat megköszönöm :)
2017. jan. 7. 17:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Marhatartás* telefon javított nem marhatartásfa... :D
2017. jan. 7. 17:15
 2/6 anonim ***** válasza:
legeltetne kb 1 ha /tehén,egész tavasztól őszig kint lehet ha van vize semmit nem igényel.40 000ft/ tehén a támogatás ha jól tudom.
2017. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*legeltetni*
2017. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha valaki tud hozzáfűzni megkoszonnem :)
2017. jan. 7. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Mesterséges megtermékenyítés olyan 5-10 ezer forint, oltások is ez a nagyságrend. A tartás költségeinek a jelentős része a takarmányozás.


[link] itt 324 eurót írnak.


[link] itt olvashatsz a takarmányozásról.


Egy magyar tarka éves szinten ha jól tudom 6-8 ezer liter tejet kéne adjon.


Legeltetést hogy gondoltad? Takarmányt magad termeled meg, van benne tapasztalatod?

Általában termelés szempontjából jobb ha a tehén az istállóban van és ott látod el, kisebb területet igényel és jobb a tejkihozatal is.

2017. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, amint van kis időm alaposan elolvasom.

Közel 0,9 hektár a telkünk, rokonok révén van lehetőségem a takarmány jó áron beszerzéséhez.

Azért kérdeztem, hogy mekkora terület kell tehenenként mert valahol olvastam, hogy minimum 1 hektár a támogatáshoz.

Még csak nagyon tervben van, egyéb állatok mellett hogy jönne ki a lépés.

Köszönöm még1x :)

2017. jan. 10. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!