Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik a legnagyobb súlyú...

Melyik a legnagyobb súlyú húsgalambunk?

Figyelt kérdés
én eddig a mondeanra és az amerikai óriáspostára gondoltam
2017. jan. 9. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Római 1kg fölötti.
2017. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ismét én vagyok. Ha tartani szeretnél húsgalambot, akkor ajánlom az amerikai óriáspostát. Nagyon jól költ és nevel. Amikor lettek közéjük hozva új párok nem estek nekik nem kezdtek verekedni. Nagyon nyugodt fajta egyátalán nem verekedős. Volt hogy 4 hím egymással szemben állt egy négyszögben egymástól kb. 40cm-re és teljesen nyugodtak voltak.
2017. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
már nézegettem a fajtát,de hogy a béna bírálati követelményeken mást is írnánk róla.......semmi tulajdonság meg hasonlók,nem is értem hogy várják el azt hogy tartsák.A lényeg amúgy hogy egy nehéz,akár röpképtelen ,amennyire lehet szapora galamb legyen,teljes mértékben vágásra lesznek,szóval tartok kb 20 öreget és azok utódait levagdosom.maga az óriásposta nagyon tetszik is.az állása,az az izmos alkat,a sok színválltozata....+ olcsó is,kb 2000 ft,amiről én tudok és azok nem bóvli madarak,ha ő nem akkor a mondain,ő biztos hogy hátrányosabb tulajdonságú,de a súlya nagy,bár ez nem mentség :D,kérdésem hozzád:mennyire tud az amerikai repülni?tudsz e más hasznos infót róla amit megosztanál vele,legyen az bármi?
2017. jan. 9. 22:36
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem az 1,5m magas költőszekrényre és az 1-1,2m magas ölőrudakra föl szoktak repülni, de aludni a legtöbb a földön alszik. Illetve a tavaji kicsik közül a legnagyobb az nem tud és nem is akar repülni (volt, hogy föltettem az 1,2m magas rúdra de nem mert lejönni se :D) .


Illetve ha jelző gyűrőt veszel akkor 10-10,5-öset vegyél.


Nálam néha előfordul hogy a „sima” postagalamb tojástól nagyobbat tojik a tojó és abból még egyszer se kelt kicsi. Úgyhogy a tojásmérete nagyjából megegyezik a sima galambtojáséval.

2017. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Súja: tojó:62-71dkg, hím:68-78dkg


Tavaj volt olyan, hogy az egyik tojás három nappal később kelt ki mint a másik. Ennyi idő alatt a másik kicsi már jól lehagyta a később kikeltet, de a szülők ugyan úgy etették mint a másikat és elég gyorsan behozta a lemaradást (sima posta ezt nem csinálta volna meg). Úgyhogy nagyon jól nevel és szapora.

2017. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyébként én volt hogy vettem 2000ft ért két párat börzén és azok is ugyan olyan jók mint amit 3000ért vettem (db-jét). Hát de azt a 2000/2pár-t is ki kellet fogni :D. Am ilyen 2000ft től fölfelé vannak általában.
2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
bírja a hideget?tudod én németbe lakom,a posták otthon vannak és kijár a nagyfater etetni,mondta hogy megfagynak,pedig 4 oldalról védett a helyük,teljesen huzatmentes,mondjuk mikor a lakásba befagyott 1 vödör víz,mire is számítsak....
2017. jan. 10. 17:55
 8/18 A kérdező kommentje:
1:A rómairól mit kell tudni,utána néztem de itt se találtam csak hogy 1 kg os.Tud ez repülni,szaporodik?
2017. jan. 10. 18:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem bírja a hideget... nekem az egyik pár most a -20ban is nevel még habár az egyik kicsi elpusztult nekik. Nekem is téglás ólban vannak több kukoricát meg napraforgót kapnak, alájuk széna van rakva hogy a lábuk ne fázzon ha a földön alszik és az ablakokra plexi van téve. Nekem ez a téliesítés.
2017. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Római galamb: tojó:85-110dkg, hím:90-125dkg

1m szárny fesztáv


A nagy teste miatt sokat eszik, nem elég szapora, töri a tojást. Egyik ismerősömnek ezek ki voltak téve az udvarra mint a tyúkok, nem nagyon tud repülni. Alacsony fészek kell neki ezért. Laza a tollazata, ezért nem biztos, hogy bírja a hideget.

2017. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!