Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen engedélyek kellenek...

Milyen engedélyek kellenek hogy húsmarha tenyésztésbe kezdhessek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szüleimmel szeretnénk beindítani egy saját vállalkozás szerűséget. A kérdésem az lenne hogy milyen engedélyek kellenek, hogy húsmarhát tenyészthessünk. Szabad tartásba szeretnénk csinálni. Elég ha kiváltjuk az őstermelőit, vagy még kell hozzá valami? Kérlek segítsetek.
2017. jan. 15. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem hátrány az őstermelői,+ szerintem az aranykalászos se,nagyon sok engedély szerintem nem kell,szerintem ezt nem itt hanem erre szakosodott helyen kellene megkérdezni,most fene tudja hol szokták ezt mondok egy példát :a földekről a földhivatalban érdeklődsz,na most itt is hasonlóan kéne tenni
2017. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt van firkálmány róla,semmi engedélyt nem írnak,szóval szerintem csak állatorvossal kell beszélni hogy oltsa úgy.....,hogy le lehessen adni,aztán hogy ezt most igazolni is kell e azt nem tudom

2017. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 15. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha leakarod adni vágóra akkor biztos ,hogy kell hozzá őstermelői. Én is most fogom kiváltani.
2017. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
őstermelői igazolvány kell hozzá, és egy olyan hogy tenyészet kód, így hivatalos. Ezt a tenyészet kódos dolgot az állatorvostól kell megkérdezni, hogy helyileg hol kell intézned pontosan. Ez egy sima szám amit beírnak az őstermelőidbe. Enélkül marhát sem vásárolhatsz és nem is adhatsz el. Mert ugye a marhának kell rendelkeznie marha levéllel. Ezzel igazolod az álatot. Van neki ez alapján a fülében a szám. A marhalevele a te (akinek az őstermelőie van) nevedre van kiállítva, a te saját tenyészet kódoddal. Elsőre tűnik csak macerásnak amit itt leírtam, de a tenyészkód elvan intézve egy nyomtatvány kitöltésével és aláírásával. Az őstermelőit meg akkor tudod. Ez a szakszerű hivatalos eljárás.
2017. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 16. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!