Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet gyöngytyúkot egy kb.10né...

KRNAC2003 kérdése:

Lehet gyöngytyúkot egy kb.10négyzetméteres helyen tartani?

Figyelt kérdés
Mert azt olvastam hogy nagy hely kell nekik de többet nem írtak le az egyik oldalon valaki kifelytené bővebben...

2017. jan. 18. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
szerintem bőven jó.
2017. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. jan. 18. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha le van fagyasztva kevesebb is elég.

Ha él, akkor csak rövid ideig, mert ez nem teljesen háziasított, félvad állat.


Tyúkot lehet, de gyöngyit nem.

2017. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem csak ezek még nagyon fiatalok olyan 7-10 hetessek lehetnek
2017. jan. 19. 06:25
 5/6 Egon Noiro ***** válasza:
Szerintem ne próbálkozz. Ilyen kis helyről akkor is kimászik, ha kurtítod a szárnyát. Ha meg nem, akkor meghülyül, kedélybeteg, agresszív, vagy más agybajos lesz. Valóban félvad állat. Sosem szokja meg igazán az embert és mindig erősen menekül előle, ezért kis helyen a félelme úgy felfokozódhat, hogy akár kárt is tehet magában. Én nem javaslom. Azért is nagy hely kell neki, mert fias tojás például csak nagyobb létszámnál várhatsz. A gyöngyösök tyúkjai válogatósak, nem érik be egyetlen kakasnyi választékkal. Ha már választott, akkor nem csélcsap, de ha csak egyetlen kakast hagysz iksz mennyiségű tyúkra, akkor szinte biztos, hogy csak egy vagy két tyúk fogadja el a kakasodat. Ezért hát nagyobb létszám kell, hogy válogathassanak, nagyobb létszám meg tényleg nagy helyt igényel!
2017. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kakast egyenlőre nem szeretnék mert a sima tyúkjaim mellett sincs mégis elvannak (keltetni még nem akarok)
2017. jan. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!