Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Házinyúlnak eltörött a lába....

Házinyúlnak eltörött a lába. Mennyi idő alatt fog felépülni?

Figyelt kérdés
Anyának nevelt fiatal nyulam egy hete megütötte a hátsó lábát, és valószínűleg eltört. Külön tettem egy melegebb helyre. Elég kis helyen van, hogy ne kelljen messzire mennie, ha enni-inni akar. Étvágya jó, az utóbbi napokban érdeklődőbb is a külvilág felé, kicsit többet mozog, de még mindig csak 3 lábon biceg. Általában az egészséges oldalán fekszik, a beteg lábát maga elé nyújtva tartja, ülve sem terheli. Kb. mire számítsak, mennyi idő múlva fog tudni rálépni a lábára? Mikor vihetem vissza a többiekhez? Lehet még valami többet tenni érte? (30 ezer forintos műtét azért nyilván nem jön szóba.)
2017. jan. 23. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem jön szóba a műtét? Attól még, hogy "csak" egy nyúl, ugyanúgy el kell vinned orvoshoz, mintha mondjuk kutya lenne. Az ilyeneket bele kell kalkulálni az állattartásba, és félre kell tenni rá pénzt. Lehet, hogy rosszul fog összeforrni, vagy egyáltalán nem épül fel ellátás hiányában.
2017. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

1-es:

Ha egy marhának eltörik a lába, abból bizony bogrács szokott lenni.

Vagy ha egy tyúknak eltörik a lába, akkor elviszed állatorvoshoz?

Tudom, hogy Te házi kedvencként kezeled a dolgot, de a leírásból lejön, hogy most gazdasági állatról beszélünk.

2017. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván, húsért tartott állatokról van szó, nem házikedvencről. Ha levágom, 1000 vagy 2000 Ft-ért tudok helyette venni másikat, és nem fog szenvedni, mint a műtét után, a sorsa pedig előbb-utóbb úgyis ugyanaz lesz. De szeretnék neki még esélyt adni.


A másik probléma, hogy előtte történt kísérlet fedeztetésre, és így lehet, hogy vemhes. Akkor pedig nem lehet röntgenezni, és gondolom műteni sem szerencsés. Röntgen nélkül pedig az állatorvos sem tudja megmondani, hogy tényleg el van-e törve, és pontosan hol.

2017. jan. 23. 18:17
 4/10 A kérdező kommentje:
A harmadik probléma pedig, hogy a helyi állatorvos szerintem kutyákon kívül máshoz nemigen ért, viszont az árai igencsak magasak.
2017. jan. 23. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez kamu kérdés.
2017. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már miért lenne kamu? Azért, mert nem éri meg nekem állatorvoshoz vinni?
2017. jan. 24. 00:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen régóta hasas a nyuszkó? Csak mert, törött lábbal nem hiszem, hogy ki fogja tudni hordani a vehemet odáig, hogy le is fialjon, és elég sokáig fog vele kínlódni. Ahogy írták, nagy az esély rá hogy rosszul fog összeforrni a csont, és egyáltalán nem fogja használni a lábát akkor se, ha már nem lesz ténylegesen sérült, mert "begyógyult".


Ha még embrionális a stáció, én inkább az anya gyors és kíméletes likvidálását javasolnám, meg egy jó pörköltet a családnak.

2017. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A nyúl lassan de jobban van, időnként áll, ül és fekszik is a beteg lábán, és pár lépést jár is rajta, aztán 3 lábon folytatja. Reménykedek, hogy rendbe fog jönni, és fogja tudni használni a lábát.

Ha vemhes, akkor február 8-10 körül várható az ellés. Addig még javulhat valamennyit.

Ez lenne az első almunk, azért izgulok rajta ennyire, na... :)

2017. jan. 28. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Az már nem olyan sok idő, érdemes megvárni, hátha :)


De utána új rakást én már nem javasolnék.

2017. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hogy megválaszoljam a saját kérdésemet, 3 hét alatt teljesen felépült, bicegés nem maradt vissza. Le is fialt időre, de nem csinált jó fészket, reggelre kihűltek a kicsik. :(
2017. márc. 2. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!