Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meg lehet élni állattenyésztés...

Meg lehet élni állattenyésztésből?

Figyelt kérdés

Ha igen milyen állatból? Én leginkább nyulat, juhot vagy tyúkot tartanék. A többi nem. Ezek tenyésztéséből meg lehet élni? Akár élve eladni őket kedvencnek vagy húsukért? Nem célom a meggazdagodás, hanem inkább a megélés.



(Mellékes:

Úgy egy éve, nagyon megszerettem az állatokat. Azóta van egy macskám, kutyám, két hüllőm és egy csomó rovarom. Rájöttem, hogy aminek eddig tanultam azt nem is szeretem. És ez rossz mert nálam fontosabb a szenvedély, mint a pénz.)



2017. máj. 11. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon megszeretted az állatokat, nem ajánlom az állattenyèszrèst. A szìved fog megszakadni, mikor viszed leadni az állatokat, ill ha le kell őket vágni.

Tapasztalatból irok. Èn egyetemen kezdtem el tanulni, de abbahagytam mert egyáltalán nem az amire számitottam.


Megèlni nem lehet belőle. Szüleim juhokat tenyèsztenek, 60 db van belőlük. Tavalyi èvben 800.000 ft volt a haszon, ami jöl hangzik, de nem az. Ebből mèg le kell vonni a kajàjukat, vizet, kaszálást neki, meg úgy alapból hogy mennyi sok munka van velük. Az istállójuk 4.000.000 ftba kerültm plusz a föld ahol legelnek. Ès akkor nem szàmolunk olyao0nokat, hogy pint ma volt a tràgyakiszedő gép, aki igaz csak èvente egyszer jàr, de neki is 50.000 ft-t kellett fizetni, hogy kiganèjozza az istállót.


Egyszóval, nem èri meg, csak ha mást is csinálsz mellette. (Szüleimnek is kèt másik nagy vàllalkozásuk is van mellette). De ha van felesleges 10.000.000 ft-d, akkor nyugodtan nekikezdhetsz.

2017. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ú, köszönöm a saját tapasztalatot! Jöhet még!

Kis mértékben profitálna? Mondjuk három jerke egy kos mondjuk a gyapjújukért meg a bárányok eladásáért? Vagy ugyanígy tyúkok tojását és a kiscsibéket eladni? Nyuszikra van kereslet?

2017. máj. 11. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis mértekben mit értesz? Ha van 3 jerkèd ès 1 kosod, abból nagyon -nagyon jó esetben 6 barid lesz, de inkább csak 3. Egy kisbarit el tudsz adni kb 15.000 ft-ért jó esetben. Gyapjú ára idèn nokedli... 25 ft a racka, 180 ft a merino. Szüleim 60 birkagyapjúért 13.000 ft-t kaptak... a nyìrásuk meg 20.000 ft volt...
2017. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem ipari méretekben csinálod (több ezer jószág, alkalmazottak, földek, gépek stb) akkor kereset-kiegészítésnek jó.

És akkor is úgy, ha megtalálod a saját kis piacodat.

Pl. nálunk a család azt csinálja, hogy a városban dolgozó rokonok ismeretségi körének adjuk el a tojást, konyhakész csirkét, nyulat. Nyilván ez nem hivatalos így, nem szabályos. Csak ismerősöknek megy. Olyanoknak, akiknek fontos, hogy a csirke szabadon nőtt fel, friss, házi. Szezonban van, hogy pár kiló zöldség, gyümölcs is elmegy így az ismerősöknek, házi lekvár, savanyúság ilyesmik.

Amíg volt nyúlleadás, addig a nyulak le lettek adva, de azt most megszüntették, ezzel amúgy egy csomó idős meg munkanélküli ember kiegészítő jövedelmét elvéve. Van, aki befejezte a nyulazást, van, aki eladja háztól.

Ez így nem rossz, de csak ebből megélni nem lehetne, illetve rá kell venned magad, hogy a magad nevelte állatokat levágd, felpucold. Ha erre képes vagy, és mellette van valami állásod, akkor ez egy jó kiegészítés.

2017. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem igazán kifizetődő dolgok.Amiket kapnál, akár a kiscsibékért, akár a tojásért akár a juhokért stb azt mind úgyis vissza kéne forgatnod.

Megvenni a megmaradt állatoknak a tápot stb.. Nem nagyon maradna haszon.

És hát elég sok időfordítás kell rá, baromira nem éri meg.

inkább csak hobbiként , de anyagilag nem ajánlom.

2017. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsiben nem éri meg, csak iparszerű tartásmóddal.

Ehhez alkalmazottak is kellenek.

2017. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy időben csináltam én is, míg fiatal voltam és bohó. És elég volt számomra a napi négy-öt óra alvás. De családos embernek már nem való. Nincs sem hétvége, sem ünnepnap, sem nyári szabadság sem kirándulás, de még egy esti sörözés sem a haverokkal.

Ja, és beteg sem lehetsz! Nincs táppénz sem, és ha lebetegszel, ki látja el az állatokat???

Az állatenyésztésben minden áldott nap helyt kell állni. Ha van kedved csinálni, ha nincs.

Ha egyszer belefogtál és beletetted a lóvét és a munkaerődet, amíg meg nem veszik a jószágokat, addig nincs más választási lehetőséged...

2017. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!