Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskének hogyan termesszek...

Kecskének hogyan termesszek kórót és hasonló száraz izéket?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a kecske nem szeret sima füvet legelni, hanem mint az őse, hegyi növényeket, kórót, zuzmót, efféléket szeret rágcsálni.

Vagy ha elég éhes lesz a füvet is megeszi? Mert van egy nagy füves telkem, ahol tervezek egy kisebb kecskeállományt szervezni.

Vagy a tehén jobban megéri?


2018. okt. 20. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a kecske mindent megeszik, nem finnyás, de szeret válogatni. Gondolom ha nagy füves kerted van, akkor nem csak egyféle fű/gaz van ott.
2018. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
a kecske jóval igénytelenebb (jó értelemben) szerintem inkább legyen kecske az szinte mindent megeszik
2018. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

A kecske mindent lelegel, vagy minden szénát megeszik. Tejet akarsz rendesen, akkor abrak is kell rendszeresen.

Teje egészséges, nagy vastartalommal és finom a gida húsa is. Tartottam párat úgy 10 éven keresztül a teje végett.

2018. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szeretnék sajtot és túrót készíteni, illetve aludttejet. Meg persze a sima tej is jó:)

Akkor a kecske jobb?

A gidákat inkább eladom, nincs szíven levágni őket:(

2018. okt. 20. 20:40
 5/8 A kérdező kommentje:

3 hektárom van, 2-n szénát termesztek, egy legelő.

Milyen abrak adható a kecskének? Vagy mit ajánlott, hogy sok teje legyen?

2018. okt. 20. 20:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Én, fél liternyi kukorica, árpa, búza keverve adtam reggel este.

Akarsz rendesen tejet, akkor lehetőleg minden nap figyelni a fejésidőkre. Nem kb mindig ugyan abban az időbe fejed, gyorsan elapaszt. A gidák nagyon játékosak, de mikor eldöntöttük hogy kaja lesz, azon a napon már másként állok hozzá. Bármit levágok és a párom is.

Azon a területen már tarthatsz jó párat. Azért ha van fedett zárt hely, az jó hatással van rájuk.

2018. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

+Kb mennyit tarthatok ekkora helyen?

Van egy pajta féleség, amibe elfér az éves takarmány, meg egy 10 férőhelyes istálló lovaknak, de kecske nyilván több elfér, meg hát az istállón belül a beállókon kívül is van bőven hely, szóval elég nagy hely.

2018. okt. 20. 22:44
 8/8 Dan Romeo válasza:
0%
Ez attól függ. Vannak-e korleptransz csontok a telkeden vagy sem? Mert a földalatti lámbárfolyások elengedhetetlenek a jó kóró termesztéséhez.
2018. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!