Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tyúk több élelmet ad...

Egy tyúk több élelmet ad vissza tojás formájában mint amit rákölt az ember az etetésére?

Figyelt kérdés
szóval ha tápon van tartva mondjuk akkor nincs az hogy azt a pénzt amit amúgy is tojásra költene az ember ráfordítja az állat élelmére és ugyanott van? (vagy még rosszabbul jön ki)
2019. jan. 28. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabbul jön ki. De legalább tudja, hogy miből van a tojás.
2019. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
akkor lényegében mi haszna van a háztáji tartásnak? vagy a tojás mindig is mellékes dolog volt csak, és hús miatt tartották őket? gondolom aki termesztett még külön kukoricát az besegített az etetésükbe, vagy volt/van aki kizárólag azt ad nekik és akkor nem kell tápra költeni? nem értek ezekhez ne haragudjatok
2019. jan. 28. 16:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Azert eri meg, mert egyfelol te nem tudod megemeszteni a csirketapot, masfelol nem tudsz tojast tojni, harmadreszt (ahogy fentebb irtak) nem egy dobozban elo tyukbol jott ki a tojas, amibol a rantottat csinalod.
2019. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha az ember tud olcsón takarmányt venni, vagy maga termeszti, akkor megéri.
2019. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

A háztáji tartás a kis darabszám miatt sosem lesz kifizetődő.

Otthon tartasz 10 tyúkot, ahhoz elegendő vagy egymagad, de csak 10 tyúkra felügyelsz.


Az iparban van 500 tyúk, amire szintén csak egy ember felügyel.


Ha gépesítve van az egész rendszer, akkor meg 5000 tyúkra jut egy felügyelő.


Amúgy meg, ha tojótápot nem adsz nekik, akkor meg még rosszabb az otthoni tartás.

Otthon akkor "éri" meg ha nincs egyéb teendőd és csak ücsörögnél a TV előtt.

Ha anyagi alapon vizsgálod, akkor még az is jobb, ha felmész a Jófogásra, vásárolsz ezt azt és megpróbálod drágábban eladni. Sokan csinálják.

2019. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha van egy nagyobb területed, akkor elkapirgál ott, talál valami kaját magának. Egy eperfa alatt összefogja az összes pondrót.
2019. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem megéri.

Minden évben 2 kotlóst ültetek, 21 tojást szoktak felénk alájuk rakni, mind nemigen kel ki, elhullás is van, de 30-35 darab lesz belőlük.

Fele kb. kakas, ezeket nyáron-ősszel levágom, s megeszem. Nem sok húst eszek, nekem 1 csirke 2 hétre is elég.

A többi, a jérce megmarad tojni. Az idősekből meg a tél-tavasz folyamán vágogatok időnként, így az állomány folyamatosan újul. 10-15 tojó tyúkom mindig szokott lenni egyszerre, de én sok tojást eszem, minden nap.

Nálam tojótáp és kukoricadara keverékét kapják, illetve van egy kb. 1000 négyzetméteres füves terület, ahol napközben szabadon járnak. Estére kapnak enni, akkor az ólba bezárom őket. Ha valami maradék étel marad, azt a darára ráöntöm nekik, nagyon örülnek neki.

Így részint tudom, honnan jön a hús, a tojás, másrészt mindig kéznél van, harmadrészt nagyságrendekkel jobb, mint a bolti. Kukoricám van, a tápot veszem nekik, illetve kapnak futort. De még így is olcsóbbra jön ki, mintha a húst s a tojást a boltban venném.

2019. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nagyokosok... Iparban kb 16000 tyúkot tud felügyelni 1-2 ember
2019. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem 10 japántyúkom van. Kereken egy zsák kukoricát veszek nekik évente. Ezen kìvül megkapják a konyhai és ételmaradékot, tavasztól őszig a kertből a gyomokat, hibás gyümölcsöt, felmagzott salátát stb. és a füvet alomnak. Télen ki vannak engedve a kertbe, vetésig szuperül kitakarìtják.

Télen is 2-3 tojás van naponta, nyáron 7-8. Minden harmadik évben ültetek kettőt, az adja az utánpótlást.

Az igaz, hogy meg kellett tanulni kicsi tojással sütni-főzni, de nekem és anyukámnak ez a mennyiség elég, tizenéve nem vettem boltban tojást.

2019. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8-as !


Próbáld meg felérni intelligenciával, hogy csak példa volt a 10 - 500 - 5000 tyúk.


Remélem nem jön valaki azzal, hogy hülye vagyok , mert nála csak 9 tyúk van.

2019. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!