Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség! A teknősöm beteg?...

Segítség! A teknősöm beteg? Most kaptam a bébi sárgafülü ékszerteknőst berendeztem neki az aquaterráriumot ( kb 60 cm hosszu és 40 cm széles) van kis kő amire kimászhat és most raktam vízmelegitőt is neki, de nem eszik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Még túl zaklatott, vagy nem szokta meg az új környezetet???Nagyon aggódom érte, mert tudom h aktívabbnak kellene lennie, de elég lassú, de amikor beleraktam a vízbe egybl az aljára ment és fúrta volna magát lefele a kavicsok alá. Nagyon félénk. Továbbá az lenne a kérdésem, hogy a vízmelegítőt lehet függőlegesen tenni? Nem rázza meg? most srégen van ( a halas akváriumól vettem ki )
2010. júl. 11. 22:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már 5 napja nálam, van és még most sem eszik :( kukac van neki berakva, meg kishal ( szárított a heti menüből) de egy nap után kiveszem és frissebbet rakok be, mert teljesen elázik
2010. júl. 13. 15:58
 12/18 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatnál igazi (nem szárított) halból egy darabkát. Ha előled menekül a kavics alá, akkor hagyni kéne neki egy kis teret...

A vízmelegítő teljesen mindegy hogyan van, a lényeg, hogy ellepje a víz, akár meg is csavarhatod, senkinek nem lesz semmi baja.:) Még fejjel lefelé is beteheted.:)

2010. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
óó, vízicsigát is szedhetsz neki vmely patakból, ha van olyan feléd, de a heti menü csak ilyen vásárló-csábító, nem épp rendes kaja...a kukac (liszt?) is fehérje-pótló, nem sok tápértékkel, főleg szárítva.
2010. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
igen lisztkukac. igen van itt egy holtág ahol találhatok vízicsigákat, de annyira fél h szerintem kiugrana az akváriumból ha meglátná, de a hallal megpróbálom, meg van surimi halrudacska, abból is vágok le neki. Igen valóban a kövek alá bújik, de ennyire fél??? akkora az akvaterráriuma, hogy fél perc mire nagy nehezen megtalálom.A teknős páncéljának a hossza kb 3 cm. Olvastam h minimum olyan mélynek kell lennie, minta páncéljának a háromszorosa ( lehet h neki kevés a víz benne, mert az elején uszni se nagyon tudott, de mostmár tud, de ha visszarakom a vizbe lesüllyed és nem lebeg)Nagyon fél, mert mindig a növények alatt van.
2010. júl. 20. 10:28
 15/18 anonim ***** válasza:

A kereskedésben feltételezem pici vízben volt, egy rakat másik teknőssel...most nem kell neki még ennyire mély víz, bőven elég akkora, mint ő maga...1x-es páncélhosszúság:) Majd ha növekszik, lehet több víz.

Vízicsigától meg nem fog megijedni, ösztönszerűen ismeri, hogy az kaja...persze ne egy kifejlett méretes tányércsigát vigyél haza.:)

És hagyjad. Ne szaladgálj oda nézegetni, hadd ismerje meg rendesen a helyét. A kevesebb víz fontos.

2010. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi.- Úgy látom te aztán igazán teknős szakértő vagy. Valóban piciben volt és egy rakattal együtt,de éppen aznap hozták őket, tehát a kereskedésben nem volt sokat, de az előző helyen kitudja mit élt át. Hozok neki akkor csigát, de remélem nem valami fertőzött csigát fogok hozni neki. ( Jajj szegény csiga akkor meghal :'( )

Nem szoktam nyaggatni, mert szerintem is meg kell nyugodnia. Egy nap kétszer megyek fel hozzá, mert az emeleten van a szobámban, de oda nem sokat járok. Jó a vízhőmérséklet is , de nem kell a vizmelegitőt most használom, mert igyis meleg van a szobában és átveszi a víz. Olyan mély a vize mint a páncéljának a egyszerese, azt hittem még kellene neki önteni hozzá, de akkor nem öntök.


Mikor megkaptam az volt érdekes, hogy a hasánál van egy csik, ami olyan mintha a páncéljának a közepén meg lett volnba nyilva és visszaforrt.

2010. júl. 20. 15:33
 17/18 anonim ***** válasza:

Mert még gyerek volt nagyon, nemrég kelhetett, ...ezt úgy képzeld mint embergyereknél a csontosodás...kb:), hogy emberéknél a koponya csecsemőkorban még porcos, puha, stb., no, ha ez páncél lenne, ugyanúgy látnád a fejlődését, mint a tekinél.

Ez marha érthető volt:))

Remélem haladsz vele, és sokáig boldogít téged, mint felelős (kérdező) állattartót.:)

2010. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen :) mindent köszönök. Tegnap nagyon örültem, mert elkezdett enni. A tubifex nála a nyerő... szép kis egészséges. A hasán a kis beforradásnál én is arra gondoltam, hogy talán ott táplálkozott a tojásból.


Amúgy meg egy lány teknősét a halálból hoztam vissza, ő is bébi volt, csak az enyémnél féltem, hogy valami rosszat élt át a kereskedésben.

2010. júl. 21. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!