Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet még tűzhasú gőtét...

Lehet még tűzhasú gőtét vásárolni?

Figyelt kérdés
Mivel a közelemben lévő városban nem találtam sehol, interneten sem találok, azért kérdezem, nagyon szeretnék 2-3at venni magamnak, de kezdem azt hinni, hogy már nem tartható.
2020. márc. 28. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tudom szalamandraféléket 2017 óta nem lehet gondozni, szaporítani, forgalmazni az országban.
2020. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1. Érdekes... Vajon miért nem?

Nem hinném, hogy inváziós állat lenne. Nagyon törékenyek.


Kár érte, mert van egy csomó másik érdekes szalamandra féle is...

2020. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A törvényhozó nyilvánvaló célja volt a világszerte felbukkanó Batrachochytrium salamandrivorans nevű kórokozó terjedésének meggátolása. Ez a rajzóspórás gomba a jelenlegi ismereteink szerint, hasonlóan a békákat pusztító rokonához, a B. dendrobatidishez, a kétéltűek globális kereskedelmén keresztül jutott el olyan helyekre, ahol eddig nem volt fellelhető.


A B. salamandrivoranst (Bsal) 2013-ban írták le, miután Hollandiában egész foltosszalamandra-állományokat pusztított ki. Az edigi ismeretek szerint Kelet-Ázsiából származik, és az ottani gőtéknél nem okoz súlyos tüneteket. Azonban a fertőzéssel korábban nem érintkező fajok egész állományait képes kiirtani, mint azt a hollandiai foltos szalamandrák példája mutatja. A fertőzés jó eséllyel a hobbiállat-kereskedelemmel jutott Európába, hiszen a távol-keleti fajok egy részét (pl. tűzhasúgőték – Cynops spp.) gyakran tartják akvaterráriumban.

2020. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszi a magyarázatot...


Közben amúgy olvastam, hogy egy gomba fertőzés miatt van, de jó, hogy ilyen részletesen leírtad!


Viszont én azt nem értem, hogy a kereskedésekben "forgalmazott" külföldi állatok, importálás után miképpen veszélyeztetik az itt honosakat, melyek a szabadban élnek?


Az emberek megvásárolják, majd szabadon engedik Őket? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez olyan jelentős mértékben fordulna elő, hogy már komoly problémát jelentsen.

2020. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!