Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretitek a kígyókat?

Szeretitek a kígyókat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 23:59
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Csak néhány fajt, pl. gabonasikló, királypiton, hazai kígyófajok...
Nem.
60 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
43%
Uhh látom többen szavaztak igennel, mint nemmel. A legnagyobb tisztelettel kérdezem: mit lehet bennük szeretni? Mi az ami valaki számára szerethetővé tesz egy kígyót? :D
2021. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
63%
#2 Az, ami bármilyen másik állatot. Én személy szerint úgy tartom bármelyik állatban van valami szép vagy különleges. Valaki biztos szereti a szúnyogokat meg a kullancsokat is.
2021. aug. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%

3. Ne érts félre, nem arról van szó, hogy "Fúj kígyó, vidd innen", vagy "fúj kullancs, irtózom", de nem is szeretem. Mint mondjuk egy disznó. Nincs vele baja az embernek, de miért is szeretném? Persze, állat, a fél világért se bántanám... de miért szeretném?

" bármelyik állatban van valami szép vagy különleges" Erre vagyok kíváncsi. A kígyóban szerinted mi a szép? Különlegesség van bennük bőven, elismerem, tök izgi. De attól még nem fogom szeretni😂

2021. aug. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
2-es: Én is megdöbbentem, hogy többen szeretik őket a szavazások alapján, de (talán meglepő módon) én is szeretem őket alapvetően, mert ha nem lennének, a rágcsálók túlszaporodása miatt rengeteg terményünk is odaveszne, kevesebb lenne a táplálék. Meggyőződésem, hogy többen is ezért nyomtak "igen"-re. Valamint ok nélkül nem támadnak, bár ez nem vígasztalja azt, ha valaki nem vette észre, és akkor kapott marást, de pláne azt nem, akinek valamelyik hozzátartozója halt meg kígyómarásban (mondjuk ez itthon nem nagyon jellemző, de trópusi országokban igen).
2021. aug. 26. 01:04
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Szóval itt két dologról lehet szó.

Az egyik, hogy biológiailag a génjeinkben van, hogy a kígyók rosszak. Mondjuk én ezt nem nagyon érzem. Persze ijesztő,ha egy agy kígyó feléd kap, de az is ijesztő, ha egy nagy kutya feléd kap.

A másik, pedig hogy tévképzeteink vannak velük kapcsolatban. Sokancsúszós, nyálkás undorító állatnak tartják, deszerintem nem azok. Még azt lehet ellenük mondani, hogy többségük élő,vagy fagyasztott rágcsálókkal táplálkozik,ami megint csak nem túl guszta.

Összességében szeretem őket,és szeretnék is venni majd egyet-kettőt.

Én pl a pókokkal vagyok így,hogy csodálom őket, távolról. De a frász verne ki, ha rám mászna. De mégis van valami szépségük. Meg hasznosak. Szóval jelenleg is vagy 4-5 kis pók van a szobám sarkaiban, és ez így frankó.

Amúgy a patkányokat is szeretem, ők az egyik legfélreértettebb állatok, véleményem szerint.

A zümmögő, berregő bogarakat, rovarokat pedig egyenesen utálom.

És a lepkék ijesztőek. Nem viccelek! Láttál már közelről óriási molylepkét??!? Úgy néz ki, mint valami űrlény :O

Szóval a kígyók királyak, és bocsi a nem releváns infókért^^'.

2021. aug. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%

Minden hüllőben szeretem, hogy van bennük valamiféle ősi előkelőség. Több ókori, ázsiai kultúra istenítette is őket. Már a dinoszauruszok előtt is itt voltak, túl élték megannyi állatcsoport eltűnését, és hellyel-közzel változatlan formában fennmaradtak; nem lett belőlük evolúciós zsákutca. Szívósak, extrém körülmények között is jól megélnek, és rengetegnek nincs természetes ellensége. Rovarokkal, madarakkal, halakkal, kétéltűekkel, emlősökkel is elbírnak.

A kígyók mellett szól az esztétikai értékük is, a színük és a mintázatuk valami elképesztő.

Az óriáskígyóknak kedvelem a "lelkét", ahhoz képest, hogy mennyire hatalmasra nőnek meg, kifejezetten félénk és visszahúzódó állatok, nagyon finom érzelmi jelzéseket adnak. Nyugodtak, méltóságteljesek, nem pattognak ok nélkül.

A mérges kígyók pedig olyanok, mint az élő fantasy lények. :D Ne mondja nekem senki, hogy nem tart fenségesnek egy felegyenesedett királykobrát. Kifejlesztettek egy olyan fegyvert, ami túlmutat a puszta fizikai erőn és agresszión, hatékony vadászok, akikkel nem tanácsos ujjat húzni. Ők már kezdeményezőbb és harciasabb típusok, mint az óriáskígyók, tiszteletben kell tartani a határaikat, de ők sem mennek neki ész nélkül az embereknek, így tőlük se kell félnie annak, aki tud normálisan viselkedni.


Kemény, meg nem értett állatok.


Nézzétek, ez milyen aranyos! ^^

[link]

2021. aug. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
17%

"Összességében szeretem őket,és szeretnék is venni majd egyet-kettőt."


"Amúgy a patkányokat is szeretem, ők az egyik legfélreértettebb állatok, véleményem szerint."

---------------

"Minden hüllőben szeretem, hogy van bennük valamiféle ősi előkelőség."


"A kígyók mellett szól az esztétikai értékük is, a színük és a mintázatuk valami elképesztő."


"Az óriáskígyóknak kedvelem a "lelkét","


"A mérges kígyók pedig olyanok, mint az élő fantasy lények."


Több zagyvaságot nem volt erőm ki másolni.

De ezeket olvasva úgy gondolom akik ezt írták (vagy az az egy személy) azoknak fogalmuk sincs mi a szeretet.

Ez akkor lehet ha a válaszoló még gyerek (bár a gyerekek is szeretnek de ők mindent) vagy a válaszolónak komoly mentális betegsége van.

Valaki szereti a kullancsokat? szúnyogokat? Van aki a hangyákat. Az ilyenekre mondják hogy hangyás. Semmi esetre se egészséges ész-re val.

Vissza térve a kígyókra.

Egy hüllőt nem lehet idomítani. Mint pl egy kutyát vagy egy macskát vagy egy lovat. Egy meleg vérű állat az lehet az ember barátja a kutyáknál olyan mint egy falka tag, de a hüllőknél ez szóba se jöhet. Van az interneten egy cikk ahol a nő az óriás kigyójával élt azzal is aludt. Aztán a kígyó egyszer csak nem evett többet. De sokáig. A nő el vitte állat orvoshoz. Mondta hogy a kígyó nem eszik együtt alszanak sőt a kígyó az utóbbi időben egyre többször rá is tekeredik. A nagy szerelemnek itt lett vége. A doki mondta neki hogy a kígyó szándékosan éhezteti magát mert egy nagyobb zsákmányt akar majd enni (a nőt) és ezért nem eszik. A köré tekeredés, mellette alvás meg azért volt hogy felmérje az áldozata méreteit illetve hogy hogy tudja majd megfojtani

2021. aug. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
15%

Itt a link


[link]

2021. aug. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%
Most megnyugodott a pici lelked, hogy ezt kiadtad magadból?
2021. aug. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
15%

És itt a cikk. Első fele ha nem jönne be az oldal

Remélem nem törlik innen. Nem tudom kell e engedély ha a teljes cikket be másokon

Tehát a cikk.


Egy kicsit naiv volt az a nő, aki minden este a kígyójával együtt bújt az ágyba, ugyanis azt gondolta, hogy a kígyó pusztán szeretetből kúszik köré. Azonban az állatorvos felvilágosította őt, nézd meg, mi történt, tanulságos!


Egy nő, aki él-hal az állatokért, legfőképpen a kígyókat szereti, ráadásul annyira, hogy minden éjszaka beengedte az ágyába az óriás pitonját. Erről a jószágról tudni kell, hogy a kifejlett példány akár a 7 méteres hosszúságot is elérheti, de átlagosan 3-6 méterre nő meg. Ezzel a mérettel a világ leghosszabb kígyója és hüllője, méregfoga nincsen, éppen ezért nem tartják veszélyesnek az emberekre nézve. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a kifejlett egyedek simán képesek egy felnőtt ember megölésére.


Természetes élőhelyén emlősökkel, madarakkal táplálkozik, a kisebb példányok áldozatai inkább a rágcsálók, patkányok, a nagyobb egyedek a cibetmacskákat, majmokat, de még a disznókat is elfogyasztják!


Az eddigi legnagyobb dokumentált zsákmány egy 23 kilogramm súlyú maláj medve volt, de 60 kilogrammnál nehezebb disznókról is vannak feljegyzések. Általános szabályként elmondható, hogy a kockás pitonok saját hosszuknak egynegyedét elérő, és saját súlyukkal megegyező súlyú zsákmányt képesek elfogyasztani. Mint a pitonok általában, a kockás piton is lesből támad, addig várakozik, amíg zsákmánya elérhető távolságba kerül, majd a zsákmányra tekeredve megfojtja azt.

2021. aug. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!