Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyótartók, akik "elhagyták"...

Kígyótartók, akik "elhagyták" a kígyójukat?

Figyelt kérdés

Ma a FBon írta valaki hogy látott egy megtermett kígyót a sportpályánál (volt fotó is, kiderült h már többen is látták ott). Elkezdték szervezni a begyűjtést, ami ha sikeres lesz, valami állatotthonba kerül majd az állat. Többen meg is mondták képről a fajt, valami egzotikus sikló állítólag.

Az érdekelne hogy a gazdik ilyenkor mit éreznek? Keresik az állatukat a helyszínen és online? Kiváltják az állatmentőkntől?

Vagy vesznek egy újat?

Vagy direkt eresztik szélnek, akár ősszel is?



2021. okt. 21. 17:34
A kérdező szavazást indított:
Mindent megtesz, hogy visszakapja!
Már rég vett újat
Örül, h megszabadult tűle
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akad mindegyikre példa az itt felsoroltak közül.
2021. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ az embertől. Most kutyás példát hozok. Van akitől elszökik és égen-földön keresi, más meg kidobja az útszélére.


Az is lehet, hogy a gazdi inkább vesz egy újat, mert mostmár nagy a felhajtás az ügy körül

2021. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 sztem mindenki örülne ha hazavinné a gazdája. Nem veszélyes állat, sztem nem kéne sokat magyarázkodnia.
2021. okt. 21. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
El tudok képzelni olyan elborult agyú állatbarátokat, akik csak azért vesznek egzotikus kígyót, hogy mikor felnőtt, szabadon eresztik egy Magyarországi erdőbe.
2021. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4 mi értelme volna? Megfagy.
2021. okt. 21. 18:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy aki meg akar szabadulni az állatától az miért nem adja el? Vagy akár ajándékba? Ingyen bármiért még házhoz is jönnek.
2021. okt. 21. 18:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kis törpenyuszit ismerek, akit a gazdája konkrétan kibsz a kertbe, ahonnan persze kimegy az utcára. Persze autók elé, kutyák szájába, kóbor macskákkal mind szembekerülhet. De nem érdekli, mikor valaki szólt az állatvédőknek, hogy ránézésre gazdátlan nyúl kóborol hónapok óta az utcán és kijöttek befogni, még neki habzott a szája, hogy takarodjanak, az ő állatához ne merjenek hozzányúlni. Mikor kérdezték, hogy mi lesz, ha elütik, megmérgezik, ellopják, megtámadja egy kutya vagy macska, csak annyit mondott, hogy akkor ez van.
2021. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy direkt rakta ki a kígyót.

Nem tudom, milyen sikló, de simán el lehet adni. Ráadásul elég jó pénzt is kaphat érte, ha olyan faj.

Szerintem meglógott, és most, hogy ez kiderült, lapít a gazdája. Nem akarja, hogy megtudják a szomszédok, főleg annak fényében, hogy itt az élő példa, hogy ki tud szökni.

Hiába nem engedélyköteles és nem veszélyes állat, a legtöbb ember élénken tiltakozik az ellen, hogy a szomszédja ilyet tartson. Szóval szerintem ezért nem jelentkezik az illető.

2021. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a tipikus kisállatoknál tudom hogy gyakori történet. De egzotikus kígyón továbbra is csodálkozom, hogy vki csak úgy kitenné. Vagy ez csak nekem fura? Eleve az efféle "rusnya" állatokat csak a fanatikusak vesznek, tipikusan nem gyereknek... sokba is kerül... eladni is jó pénzért lehetne.

Sztem boltok is bevennék simán, ha hirtelen kell elpasszolni.


Ha meg nem találja, akkor egyáltalán online hol tudja csekkolni, hogy nem találják? (Ez egy random helyi FB csoport volt.)


Szerintetek nem kéne valami elveszett / talált / ingyen vihető hüllő csoport?

2021. okt. 21. 18:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kígyók elég nagy szabadulóművészek, szóval valószínűleg megszökött valahonnan.

Egyébként gyereknek is aránylag gyakran vesznek, mert nekik még nincs telebeszélve a fejük azzal, hogy "ronda dög", és pont azt a szerethető háziállatot látják bennük, amik valójában. A szülőket meg sokszor nem érdekli, csak fogja be a gyerek. Az is lehet, hogy valaki megörökli valahonnan, mert ugye a legtöbb nem kevés ideig él, és nincs tisztában az értékével, aztán szélnek ereszti.

Egyébként hüllős csoportok vannak dögivel (kapásból tudok vagy tizet) , úgyhogy biztos nem az a gond, hogy nem talál helyet ahol eladhatná, hanem hogy szimplán nem érdekli a gazdát, vagy megszökik az állat.

Más téma, hogy ha valaki ilyet vesz, mert szereti őket, akkor pontosan ugyan úgy lehet hozzájuk kötődni, mint bármelyik másik háziállathoz.


By:Macavity

2021. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!