Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az agámám gyakran nyitogatja...

Cora-0 kérdése:

Az agámám gyakran nyitogatja a száját, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Nos, valóban kezdo vagyok ezen a téren. Hetfon került hozzám 2 kis agáma. Rengeteget olvastam és kérdeztem emberektol így nem szeretnék olyanokat kapni, hogy felelotlenul vágtam neki. Eloszor csak néha kb napi egyszer nyitogatta, de ez napról napra sokasodott. Nem tapasztaltam nála ilyenkor morgást vagy bármi hangot. Csak az egyik csinálja ezért figyeltem fel rá. Jelenleg 2 hónaposak és már annyi mindent olvastam, hogy szeretnék tapasztaltabb embereket is megkérdezni. Inkább félek, de nem szeretnék ártani neki, sem pedig egyszer halottan találni. Lehet, hogy csak én gondolom így, de szeretnék gyorsan választ kapni.

#agáma #szakállas agáma #Agáma betegségek
2021. okt. 31. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen ártalmatlan dolog általában a testhőmérsékletüket szabályozzák ezzel. De akár ugyanúgy mint egy embernél lehet egy légúti fertőzés.
2021. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Páratartalom, szomjúság, támadó pozícióban vannak: lehet pici helyre tetted őket és így jelzi az egyik a másiknak, hogy megharapnak, ne gyere közelebb.



Mennyi állat szenved te jó ég!

Az internet világában mi a francnak tartasz állatot ha nem is ismered a testbeszédét/: jelzéseit?

Net -re fel: YouTube keresőbe beírod, hogy Agám aztán hülyülésig nézheted a bel/külföldi videókat akkora kijelzőn amekkorában élőben sem fogsz egy Agamán -t sem látni.


Vegyél 300.000Ft -ért egy 65 inch, 4K -s TV -t levered magad elé és a világ összes állatfajtáját nézheted rajta addig amíg végig nem nézted az összes állatot, még mikroszkopikus lényeket is kell.



Hagyjátok már békén az állatokat!!!!!

2021. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ártalmatlan dolog. Semmi baja.
2021. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták valószínűleg hűti magát. Viszont két agáma együttartása nagyon rossz ötlet, nem tudom hol vetted őket, de sajnos sok helyen ezt nem mondják el, még "neves" hüllőboltokban is orbitális nagy ökörségeket tudnak mondani néha.

Szerintem ha jót akarsz nekik az egyiküktől sajnos meg kell válnod, vagy külön terráriumba kell őket költöztetni. Mivel ennyi idősen még nem lehet megmondani a nemüket, simán lehet, hogy két hímet fogtál ki, azok közül pedig az egyik nagy eséllyel meg fogja ölni a másikat mikor felnőnek. Ha egy pár, akkor a hím halálra üldözi a nőstényt, állandóan piszkálja, amíg a kimerültségtől elpusztul a nőstény. Ha két nőstény, akkor szerencséd van, ők általában elviselik egymást, viszont valószínű, hogy előbb utóbb valamelyik leharapja a másik farka végét vagy lábujjait. Továbbá nem társas állatok, csak elviselik egymást, de egyedül sokkal jobban érzik magukat.

Ha külön helyen vannak, akkor elnézést, csak ezeket jó tisztázni, mivel a kersekedésekben általában nem mondják el, kezdőként pedig sajnos nehéz megtalálni az igazi tenyésztőket.


By:Macavity

2021. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valóban tisztában vagyok vele, hogy nem szabad oket együtt tartani. Az eladó mondta hogy kicsiként még elvannak együtt, de amint ivaréretté válnak külön helyekre fognak kerülni. Nincsnek kis helyen, de persze amint megnonek mindenképpen helyeket fogok szerezni. Szeretném leszögezni, hogy egyáltalán nem tudatlanul kezdtem bele. Viszont a betegségekkel sok ellentmondó dolgot is olvastam ezért igyekeztem tapasztalt embereket kérdezni.
2021. nov. 2. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!