Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek a teknőssel? Mit...

Mit tegyek a teknőssel? Mit tegyek az akváriumba? Mit adjak neki enni, hogy jól érezze magát? Mit csináljak, ha mindig úszni akár?

Figyelt kérdés
A mai napon befogadtam egy kis teknőst. Kénytelen voltam, sajnáltam. Nekem így ma hitelem csak egy terráriumom lett és némi teknős eledel. Az akváriumban semmi sincs csak egy rögtönzött kis kiülő ha pihenni szeretne. Gondolom nem mindig akar úszni.sajnos nem tudok róluk semmit, de ha már így alakult szeretném ha jó helye lenne és jól érezné magát nálam.
2022. febr. 21. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy teknős minimum helyigenye a testméreteihez mérve (hosszXszélességXvíz mélység) 2,5x3,5x1. A taplálékának a lényege az, hogy változatos legyen: szárított hal, kevés (tényleg kevés) bogár, teljesértékű műtáp, marhaszív (kis mértékben jó), illetve lehet kapni teknős heti menüt is abból a szárított bogarak kivételével minden jó. Legyen neki fűtő a napozókőre kényelmesen ki tudjon ülni, lehet lámpa is, minimum 1,5 hetente takarítás (egy takarítás lehet akár egy óra is ha 2 hetente csinálod)
2022. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 óra óta nem mászott ki a kőre. Hiába tettem rá. Ez normális? Tényleg fogalmam sincs a tartásáról :(
2022. febr. 21. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Milyen teknős? Ha nem tudod a fajtáját, akkor egy fotót tudsz róla feltölteni valahová?
2022. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

2

Nyugi. Egy teknős vizalatt alszik és reflexből jön fel mint a víziló. Enyém csak Reggelente jön ki megszáradni pedig egész nap oda süt a Nap.

2022. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom,hogy milyen fajta. Sárga a hasa és a páncélja is sárgás. Nagyon picike. Rakjak követ, kavicsokat az aljára? Növényeket?
2022. febr. 21. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Úgy látom te tényleg csak random megmentettél egy teknőst. Az aljára kell 1 cm nagyságú annál nem kisebb kavics kell szűrő, fűtő lámpa, szárazföld ahol kényelmesen elfér, de lehet nagyobb is, a úszó terület legyen akkora mint 1-es válaszban írnak, változatos táplálkozás 1-2 heti takarítás, lehet bele tenni műnövényt élőt csak szét tépi a művel meg el tud szórakozni.

2022. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

5

Képet küldenek róla? A legtöbb teknős fajtát könyvben be lehet azonosítani.

2022. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Honnan van a teknős? Fotót tényleg rakj fel.
2022. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!