Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasikló kézhez szoktatását...

Gabonasikló kézhez szoktatását hogyan kivitelezzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hete hoztam haza egy 6 éves gabonasikló lányt. Az eladó szerint (magánszemély) nincs baja az emberekkel, nem félős, gond nélkül ki lehet venni a terráriumából (persze nem minden nap), ott helyben kézbe is vehettem, akkor szaglászott, vizsgálgatott engem.

Aztán hazahoztuk, felállítottuk a kecóját (terráriummal és kiegészítőkkel együtt vettük, most is abban lakik, csak pár mászókát kapott a párom régi akváriumából), aznap körbe is nézett, de aztán elbújt, azóta alig látjuk, mindig valamelyik kis búvóhelyén van, este is.

Nem harap ha hozzá érek (oldalról), csak teljesen inaktív, nem reagál semmire...:(

Szerintetek túl korán "forszírozom" a szoktatást? Megszokja valaha az új környezetét?

Szeretném ha boldog lenne, nem is zrikálom, csak akkor nyitok be hozzá ha vizet cserélek nála, akkor is pár kedves szót mondok neki és megyek is).

Félek hogy sosem fog bennünket megszokni és boldogtalan marad...

Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2022. febr. 26. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy kígyó, nem kutya, ne várj tőle ilyeneket :) Nekem is van, kis kora óta nálam van. Csak akkor veszem ki ha etetés van és olyankor kajálás előtt kicsit hagyom hogy mászkáljon rajtam. Este szoktak aktívabbak lenni amúgy. Az hogy nem harap meg ha kézbe veszed, már annak a jele, hogy kézhez van szokva. Mondjuk én mindig inkább valamilyen eszközzel veszem ki a terkóból, mert bármennyire is kézhez szokott, ha éhes, lehet hogy kajának nézi a kezed és odakap. Miután kivettem, utána már gond nélkül veszem kézbe, akkor már nincs ilyen gondom.
2022. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! PErsze, nem várok el, inkább félek hogy nem boldog :( PErsze simizném is már mert nagyon szeretem, de meghagyom a nyugalmát! Épp olvad ki az egérke neki, én is úgy terveztem hogy kiveszem előtte, kicsit tévézünk, aztán pedig vacsi :) De nagyon örülök, megnyugtattál kedves 1-es! Persze ment a zöld!
2022. febr. 26. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) szerintem észre fogod venni ha nem boldog. Nem fog enni, elkezd fogyni...stb. DE ne ess pánikba ha most még nem eszik. Lehet hogy szoknia kell a helyet. Ha a hazahozataltól számított 1 hónapon belül sem kezd el enni, akkor nem árt felkeresni egy szakembert,de addig ne pánikolj :)
2022. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most sikerült az egérrel a fél kígyót kicsalogatnom (nem akartam kivenni), de aztán jött a szokásos S-tartás és uzsgyi vissza :D Majd eszik ha sötétebb lesz :)
2022. febr. 26. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell melegíteni neki a kaját, kellemes melegre, másképp nem fog enni. Ha vedlés előtt áll éppen, akkor sehogyan sem fkg vedlésig enni. Azt abból látod, hogy az addigi élénk színei mattá, fénytelenné válnak, opálosodik a szeme, ilyenkor normális ha nem eszik. Ha eddig élővel etették, ahhoz van szokva, akkor édemes bábozni előtte az egérrel (valamivel mozgatni, miután jól felmelegítetted). Vedlés előtt békén kell hagyni. Fontos a hőmérsékletre is figyelni, legyen neki nappal 25-28 fok. Miután evett 2-3 napig békén kell hagyni. Legyen neki bent friss, tiszta víz és búvóhely. Végső soron élő egérrel is lehet próbálkozni, de csak miután kipróbáltad többször is w fagyit, nem vált be. Ha eszi a fagyi egeret, az szuper, az élő megharaphatja, azt csak végső esetben javaslom. Időnként érdemes kézbe venni. Megszelídülni teljesen jó eséllyel nem fog, de legalább hozzászokik, hogy kézben van gyakran, nagy korában sem fog harapni, ha megszokja a kézbevételt. Inkább oldalról próbáld megfogni, ne felülről, és inkább este. Mielőtt megfognád, moss kezet előtte.

A kígyók kígyóznak😄

2022. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kiderült hogy épp készül vedleni a kis drágám, látszanak a "tünetek", persze hogy nem evett. Megszokta a fagyit, kiolvasztva adtam neki, próbáltam kicsalogatni, félig ugye sikerült is. Most figyelem majd, ha tudok segíytek neki és nem babrálom :)
2022. márc. 2. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!