Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik semmit a...

Miért nem eszik semmit a varánuszom? Tényleg engedélyköteles a tartása?

Figyelt kérdés
minden finomsággal kináljuk,de semmi. mi lehet a gond? égessem éjszaka is a lámpáját?
2010. szept. 18. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Mik azok a finomságok? Hol vetted? Hány fok van nála? Mekkora az állat? Milyen faj pontosan? Mekkora helyen van? Mióta van nálad? Mióta nem evett?
2010. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1;minden fajta rovar amit szeretnek,porozva,nyers ill főtt husi.egyik sem kell.

2;pest,árpádhid közelében (nem tudom ki lehet e irni nevet,inkább csak ennyi)

3;éjszaka hüvösebb mint az előirt höm,nappal 30 körül

4;35-41cm-es a drágám

5;szavanna varánusz

6;50×30-as terr.

7;két hónapja van nállam

8;konkrétan nem tudom,de már pár napja tuti

2010. szept. 18. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
utólag kérdezed hogy engedélyköteles e?az szép
2010. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mivelhogy az üzletben nem mondták,a neten meg igy van.......... az szép
2010. szept. 19. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:
az a szép hogy úgy vetted meg, hogy nem néztél utána a tartásának! 50×30as terrárium egy ekkora állatnak?!UV-ja van?azzal tisztában vagy, hogy mekkora lesz a végleges mérete?amúgy nem engedélyköteles..nagyobb terrárium, egy hely ahol melegedhet UV, búvóhely, víz!
2010. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj vissza a T-ba (én sem írom ki a nevét), és kérdezd meg, hogy mi a teendő. Nyugodtan kérdezhettél volna tőlük bármit, nagyon segítőkészek. A varánuszok sajnos profi tartás mellett is könnyen betegszenek. Az 50x30-as terkó baromi kicsi... Remélem, legalább kiengeded sokszor.

Vizesedénye van?

2010. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk egy 45-50 cm-es varánusz volt egy 90-100 cm-es terkóban, de szenvedés volt neki még igy is!!! Szerencsére van azóta egy 150x60x60 cm hosszút, igy most abban kényelmesen elfér! Jövő hónapban lesz egy 90 cm-es példányunk is, őt ki is fogjuk engedni a szobába több órára, lesz neki állványon lámpa is, hogy az alá bemehessen, ha melegedne...

Nagykorára 100-130 cm simán lesz!!!

Napoztatni kell, szeretik nagyon, nem elég az égő adta meleg és fény... UV-s lámpát is lehet rakni nekik, attól a szine is szebb lesz.

Vizestál kell neki, enyém szeret benne pancsolni...


Személy szerint én utálom a T-osokat, nem lelkiismeretesek, csak arra megy ki az egész, hogy minél több pénzt szerezzenek... az meg le van szarva, hogy a kedves vevő mit tud vagy mit nem tud az eladott állatról... szarér-hugyért adják már az állataikat, rontva más boltját is.


Én ismerek eladót aki inkább lebeszéli a vevőt az állatról, minthogy probléma legyen vele...


Vannak kérdéseim is...


-- Mit használsz aljzatnak?


-- Nem tudnád megemelni a hőmérsékletet? Én 60W-os égővel tudok biztositani kb. 38-40 fokos pontot is, van ahol csak 32-34, és van ahol 28 fok körüli... tud válogatni.


-- Mi az, hogy pontosan nem tudod mikor evett utoljára?

Én amikor etetem, ott lesem és figyelem ameddig be nem fejezi, igy mindent pontosan tudok........


-- Amikor sejted, hogy utoljára evett, mit kaphatott?


-- Tüsszög, szörcsög, öklendezik esetleg?


-- Levert, csak fekszik egész nap?

2010. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!