Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A varangyos békák tényleg...

A varangyos békák tényleg megrágják az epret?

Figyelt kérdés
Azt hallottam idős néniktől a faluban, hogy megrágják az epret a varangyok. Nekem ez új infó.

2022. jún. 18. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ragadozó, pókokat, csigákat, különféle férgeket, ízeltlábúakat (minden fejlődési stádiumikban- mezőgazdasági kártevőket is) fogyaszt, így kizárt. A nénik a csiga fajokkal keverik össze, bár nem csoádlnám, ha ennek hatására békairtási láz söpörne végig a falun nem tudván a fentieket és azt, hogy hazánkban valamennyi kétéltű faj védett...
2022. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem növényevő.
2022. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, azért nem annyira súlyos a helyzet. Megölni szerencsére nem akarják őket. Texas àllamban Amerikában élnek hatalmas Óriás más néven Aga varangyok, azok a kutya kaját ették, ezt tévében láttam. A kutyák száraz tápját.
2022. jún. 18. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Attol hogy ragadozo, meg megkostolhatja az epret, a kutyaim is imadjak. De valoszinubb, hogy csigak voltak, rajuk jellemzo, a hazas es a meztelen is szereti.
2022. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én kutyám meg annak ellenére, hogy ragadozó imádja a csíráztatott magot. Madaraknak szoktam adni, mert madárkaja. Múltkor beszökött a mellékhelyiségbe, ahol tartom, és őrizte, el akartam venni tőle, erre rám mordult, mondom jól van, legyen a tiéd. Pedig változatos az étrendje, jó minőségű tàpot is kap. De ha csak úgy adok neki magot, akkor nem kell neki, kipróbáltam. Kuvasz kan 6 éves.
2022. jún. 18. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:
A csóré csigák rágják meg az epret.
2022. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Kuvasz kan 6 éves."

Kicsit off, de


ebben az esetben az ilyen rámordulásokat mindenképpen szankcionálni kell valahogy, még ha kajáról van szó, akkor is.

Egyes szituációkban való szereplés, azok lezárása, azokból való kilépés , kulcsfontosságú a kapcsolatban.

A ráhagyásoddal, ő dominálta a helyzetet, az ő akarata érvényesült végül, méghozzá azzal, hogy fenyegetéshez folyamodott.

Akkor, ott, lehet nem tulajdonítottál sok jelentőséget, de biztos lehetsz benne, hogy ő nagyon is megjegyezte, hogy meghátráltál, gyengeséget mutattál, (a szemében ez ennek számít) és engedtél az akaratának.


Egy erős akaratú fajta, mindig teszteli a górét, alkalmas e vezérnek, mert csak a legstabilabb (mentálisan) vezér alatt van biztonságban a falka.

Ennek persze az emberi társadalomban nincs értelme, de neki ez van a fejében, mert kutyából van.

Ha eltökélsz valamit, véghez kell vinned.

Ha el akarod venni a kajáját, el kell ezt érned!

Ha meggondolod magad, és mégis neki akarod adni, akkor is vedd el, és utólag, jutalomból add oda neki.


Nem írnál le ezt a sok hülyeséget, ha egy máltai selyemkutyáról lenne szó, de volt szerencsém pár kuvaszhoz, úgyhogy inkább leírom. :)

2022. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mattias ***** válasza:
100%
Valószínűleg a varangyot ott találták a megrágott epernél, innen a félreértés, mivel az meg a csigákat eszi, ami meg az epret rágja...
2022. jún. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Utolsónál a pont. Szegény varangy (bár én személy szerint rühellem) pont úgy jár, mint a leopárdfoltos óriás meztelencsiga. Tűzzel-vassal irtják, pedig ragadozó lévén a kisebb házatlan csigákat eszi. Csak éppen jó nagy, könnyű rátalálni, ráadásul mindig valami rágásnyom közelében "érik tetten".
2022. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!